Skip to main content

Valsts sekretārs aicina atvērt Brazīlijas vēstniecību Latvijā

10. oktobrī ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Teikmanis akreditācijas vizītes ietvaros tikās ar Brazīlijas Federatīvās Republikas vēstnieci Latvijā Ledu Kamargo (Leda Camargo).

Sarunas laikā valsts sekretārs Andris Teikmanis atzīmēja, ka jūlijā notikusī Ministru prezidenta Valda Dombrovska vizīte Brazīlijā skaidri apliecināja Latvijas valdības un uzņēmēju interesi attiecību paplašināšanā ar Brazīliju, īpaši tranzīta un loģistikas, informāciju tehnoloģijas un tūrisma jomās. Vienlaikus, lai attiecības starp valstīm varētu aktivizēt, nepieciešams, ka Latvijas pilsoņi var iebraukt Brazīlijā privātā, biznesa un tūrisma nolūkos bez vīzas. Tādēļ valsts sekretārs aicināja nekavēties ar nepieciešamo procedūru Brazīlijas pusē pabeigšanu, lai nolīgums par vīzu režīma atcelšanu parasto pasu turētājiem starp Eiropas Savienību un Brazīliju varētu stāties spēkā. Andris Teikmanis arī norādīja, ka vīzu režīma atcelšana bija Latvijas prioritāte piektajā ES un Brazīlijas samitā Briselē 4. oktobrī.

Valsts sekretārs Andris Teikmanis informēja, ka Latvija atbalsta Brazīlijas prezidentes Dilmas Rusefas (Dilma Russeff) un ASV prezidenta Baraka Obamas (Barack Obama) jauno iniciatīvu „Atvērtās pārvaldības partnerība” un tās inaugurācijas pasākumā Ņujorkā 20. septembrī piedalījās Latvijas prezidents Andris Bērziņš. „Atvērtas pārvaldības partnerība” ir jauna starptautiska iniciatīva labas pārvaldības veicināšanai, kuras mērķis ir valsts varas dialoga ar pilsonisko sabiedrību pilnveidošana dažādu formātu veidā, tajā skaitā attiecībā uz sociālo pakalpojumu pieejamību, korupcijas apkarošanu, budžeta līdzekļu un valsts resursu izlietojuma caurskatāmību, kā arī sabiedrisko un vides drošību. Abas puses arī atzinīgi novērtēja līdzšinējo sadarbību starptautiskajās organizācijās.

Pamatojoties uz strauji augošo sadarbību abu valstu starpā, valsts sekretārs aicināja Brazīlijas vēstnieci izvērtēt iespēju par Brazīlijas vēstniecības atvēršanu Rīgā, ņemot vērā arī to, ka Ārlietu ministrija meklē iespējas paplašināt Latvijas pārstāvniecību tīklu ārvalstīs, tostarp Brazīlijā, lai pastiprinātu sadarbību ar valstīm un reģioniem ar ievērojamu globālās ekonomiskās nozīmes potenciālu un pieaugošu ietekmi starptautiskajā politikā.

Ārlietu ministrija informē, ka veiksmīga sadarbība starp abām valstīm izveidojusies arī izglītības un kultūras jomās. Ministra prezidenta Valda Dombrovska vizītes laikā tika uzsāka tieša sadarbība starp Rīgas Tehnisko universitāti un vairākām Brazīlijas augstskolām. Šobrīd Rīgas Tehniskā universitāte ir uzsākusi Latvijas – Brazīlijas sadarbības centra izveidi, lai veicinātu akadēmiskās un biznesa vides sadarbību. Sakarā ar 90 gadi kopš Brazīlija atzina Latvijas valstisko neatkarību, Latvijas goda konsulāts Braziljā plāno iepazīstināt Brazīlijas galvaspilsētas publiku ar latviešu mūsdienu mūziku, rīkojot koncertu, kur kopīgi uzstāsies Latvijas un Brazīlijas mākslinieki. Ievērības cienīgs ir fakts, ka 20. gadsimta 30. gadu otrajā pusē un 40. gadu sākumā Latvijas sūtniecība Argentīnā, kas darbojās no 1935. līdz 1946. gadam, sedza arī Brazīliju.

Latvijas vēstnieks Brazīlijā ir Ārlietu ministrijas Eiropas Savienības direkcijas vadītājs, vēstnieks Artis Bērtulis, kura rezidences vieta ir Rīgā. Brazīlijas vēstnieces Latvijā Ledas Kamargo rezidences vieta ir Stokholma.

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

Dalies ar ziņu