Skip to main content

VARAM pieņēmusi nozīmīgu lēmumu par Rīgas domes prettiesisku rīcību

VIENOTĪBA apsveic Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) lēmumu, kurā par prettiesiskām atzītas vairākas normas Rīgas domes pieņemtos saistošos noteikumus par diferencētām biļešu cenām Rīgas sabiedriskajā transportā.

VARAM atzinusi par prettiesiskām vairākas normas Rīgas domes izdotajos noteikumos par braukšanas maksas atvieglojumiem Rīgas pilsētas sabiedriskajā transportā. Izvērtējot saistošajos noteikumos iekļautās normas, VARAM secinājusi, ka, nosakot diferencētu maksu par sabiedrisko transportu, ir pārkāpts cilvēku vienlīdzības princips, kas ir viena no cilvēku pamattiesībām. Šis princips liedz valsts institūcijām izdot tādas normas, kas bez saprātīga pamata pieļauj atšķirīgu attieksmi pret personām, kuras atrodas vienādos apstākļos.

RD VIENOTĪBAS frakcijas vadītāja Sarmīte Ēlerte: „Ministrijas lēmums dos labumu gan visas valsts iedzīvotājiem, gan tieši rīdziniekiem, jo nepamatotā tarifu sadārdzinājuma dēļ ir apdraudēta Rīgas ekonomiskā izaugsme. Latvijas iedzīvotāji, kas katru dienu iebrauc Rīgā, tur strādā, atpūšas un tērē naudu, piedalās Rīgas bagātības audzēšanā. Daudzi nacionālā līmeņa pakalpojumi ir koncentrēti Rīgā: kultūras un augstākās izglītības iestādes, vienīgā nacionālā lidosta, nacionālās ārstniecības iestādes utt. Tās no saviem nodokļiem uztur visi valsts iedzīvotāji un tām ir jābūt vienādi pieejamām visiem valsts iedzīvotājiem. Savukārt uzņēmums "Rīgas satiksme" ir „Saskaņas centra" un „Gods kalpot Rīgai" slepenā impērija, kurai dotācijās piešķirti 109,5 miljoni eiro nodokļu maksātāju naudas, bet atskaiti par tās darbību, nevar iegūt pat deputāti. Tādēļ apsveicam VARAM aicinājumu Rīgas domei sniegt sabiedrībai detalizētu informācija par braukšanas maksas diferenciācijas ekonomisko pamatojumu un "Rīgas satiksmes" saimnieciskās darbības izvērtējumu.”

VARAM norāda, ka vairākas saistošajos noteikumos iekļautās normas ir prettiesiskas, diskriminējot Latvijas iedzīvotājus pēc to dzīvesvietas, šādi saistošie noteikumi nav stājušies spēkā un jaunajam paaugstinātajam tarifam arī nebūtu jāstājas spēkā.

Informāciju sagatavoja:
Nils Josts
RD VIENOTĪBAS frakcijas sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr.: 67105864

 

Dalies ar ziņu