Skip to main content

Veic grozījumus veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtībā

Šodien, 27. martā, Ministru kabineta sēdē atbalstīti Veselības ministrijas izstrādātie grozījumi veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtībā.

Grozījumi izstrādāti, lai pēc 2012. gada 1. aprīļa, kad Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) funkcijas un pārvaldes uzdevumi tiks nodoti Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcai, iedzīvotājiem varētu nodrošināt no LIC pārņemtos veselības aprūpes pakalpojumus. Līdz ar grozījumiem tiks noregulēta šo pakalpojumu sniegšanas un apmaksas kārtība stacionāra un ambulatorajiem pakalpojumiem, kā arī specifisko laboratorisko izmeklējumu veikšana un specifisku medikamentu nodrošināšana pacientiem ar tuberkulozes, HIV infekcijas un citām infekcijas slimībām.

Tāpat grozījumos precizēta kārtība, kādā ieslodzījumu vietā esoša persona var saņemt no valsts budžeta līdzekļiem apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus. Grozījumi paredz, ka ģimenes ārsts sniegs nepieciešamos veselības aprūpes pakalpojumus, ja pie viņa ieradīsies ieslodzījumu vietā esoša persona un tai būs ieslodzījuma vietā strādājoša ārsta nosūtījums. Šādā gadījumā minētai personai sniegto veselības aprūpes pakalpojumu uzskaite tiks veikta kā īslaicīgam pacientam, kurš nav reģistrēts ģimenes ārsta praksē.

Grozījumi paredz, ka arī pēc 2012. gada 1. aprīļa gan stacionārajā, gan ambulatorajā aprūpē (dienas stacionārā) no valsts budžeta līdzekļiem tiks apmaksāta kardioloģisko pacientu ārstēšana, koronārajā angioplastijā izmantojot gan parastos, gan ar zālēm pildītos stentus. Noteikumos precizēts, kādos gadījumos pacientiem tiks nodrošināti ar zālēm pildītie stenti.

Tāpat paplašināts to ārstu speciālistu loks, kuri var nosūtīt uz specifiskiem izmeklējumiem. Paredzēts, ka turpmāk bērni ar alerģiskām patoloģijām noteiktus valsts apmaksātos laboratoriskos izmeklējumus varēs saņemt arī ar bērnu gastroenterologa vai pediatra nosūtījumu.

Informāciju sagatavoja:
VM Komunikācijas nodaļa
Oskars Šneiders;
Tālr.: 67876008; 26378959
[email protected]

 

Dalies ar ziņu