Skip to main content

Veidos ciešākas Eiropas un Ķīnas ekonomiskās attiecības

Ceturtdien, 26. aprīlī, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis Varšavā (Polija) piedalīsies 16 Austrumeiropas un Centrāleiropas valstu, un Ķīnas premjeru sanāksmē. Tās būtiskākā tēma – Eiropas un Ķīnas ekonomiskās sadarbības veicināšana.

V. Dombrovskis piedalīsies biznesa foruma atklāšanā, kas notiks Austrumeiropas un Centrāleiropas valstu un Ķīnas valdību vadītāju sanāksmes ietvaros. Forumā eksperti un uzņēmēji analizēs Ķīnas investīcijas globālā un reģionālā mērogā, valstu sadarbības potenciālu, apspriedīs moderno tehnoloģiju nozīmi ekonomikas attīstībā un citus biznesa sadarbības veicināšanas aspektus.

Ministru prezidentam 26. aprīlī būs arī divpusēja tikšanās ar Ķīnas Tautas Republikas premjerministru Venu Dzjabao (Wen Jiabao). Plānots, ka tās laikā tiks pārrunāta Starptautiskā Ķīnas Uzņēmējdarbības foruma (Global China Business Meeting) norise. Šis ikgadējs augstākā līmeņa Ķīnas un Eiropas uzņēmēju forums paredzēts Rīgā šā gada novembrī. Premjeri apspriedīs arī ekonomiskās un biznesa sadarbības veicināšanas iespējas starp Latviju un Ķīnu un citus aktuālos jautājumus.
Premjers Latvijā atgriežas ceturtdien, 26. aprīlī.

Par Starptautisko Ķīnas Uzņēmējdarbības forumu:
Forums notiek jau kopš 2005. gada reizi gadā un tajā piedalās ap 400 dalībnieki. Līdz šim notikuši 7 forumi, pēdējais – 2011. gada novembrī Valensijā (Spānija). Pasākumu organizē Horasis – neatkarīga starptautiska organizācija, kas identificē globāli būtiskos aspektus uzņēmējdarbībā un izstrādā risinājumus ilgtermiņa attīstībai. Latvija uzņēmusies līdzorganizatora lomu. Vairāk par forumu skatīt šeit.

Latvijas un Ķīnas tirdzniecības rādītāji:
Pēc Ekonomikas ministrijas datiem, eksporta apjoms uz Ķīnu 2011. gadā bija 47,9 milj. eiro, kas ir par 104,7% vairāk kā 2010. gadā. Savukārt importa apjoms no Ķīnas pieauga par 37,7%, veidojot 330,0 milj. eiro. Kopējais preču un pakalpojumu tirdzniecības apgrozījums ar Ķīnu – 377, 9 milj. eiro – ir par 43,7% lielāks kā 2010. gadā, tādejādi Ķīna ieņem 14. vietu Latvijas ārējās tirdzniecības partneru vidū. Šobrīd galvenās eksporta preces ir metāli un to izstrādājumi, minerālie produkti, mašīnas un mehānismi, savukārt galvenie pakalpojumi – pārvadājumi. Galvenās importa preces no Ķīnas ir mašīnas, mehānismi un elektriskās iekārtas, kā arī metāli un to izstrādājumi. Papildus informācija par divpusējo sadarbību šeit.

Papildus informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]

Informāciju sagatavoja:
Diana Germane
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr.: +371 67082922, +371 67082922
[email protected]

Dalies ar ziņu