Skip to main content

Veselības ministre aicina ģimenes ārstus pievērst pastiprinātu uzmanību zīdaiņu aprūpei

Veselības ministre Ingrīda Circene pēc tikšanās ar Veselības inspekciju un ģimenes ārstu asociācijām, aicina ģimenes ārstus pievērst pastiprinātu uzmanību vismazāko pacientu veselības aprūpei.

„Šis gads Veselības ministrijā aizrit mātes un bērna veselības zīmē, tādēļ detalizēti skatām katru zīdaiņu nāves gadījumu. Kopā ar Veselības inspekciju un ģimenes ārstiem, analizējot informāciju par šiem gadījumiem, secinājām, ka nepieciešams uzlabot informācijas apmaiņu starp ārstniecības personām, kā arī veicināt ģimenes ārstu izglītību tieši zīdaiņu aprūpē,” pauda veselības ministre Ingrīda Circene.

Veselības ministre norāda, ka ir jānodrošina, lai ģimenes ārsti saņemtu plašu un vispusīgu informāciju par jaundzimušo tieši izrakstoties no dzemdību nodaļas, jo tas lielā mērā nosaka tālāko jaundzimušā aprūpes plānu. Savukārt, lai uzlabotu ģimenes ārstu zināšanas par zīdaiņu aprūpi, reizi piecos gados ģimenes ārstiem būtu jānodrošina apmācības, uzsver I.Circene. Tāpat, lai pilnvērtīgi veiktu katra zīdaiņu mirstības gadījuma analīzi, ministre ar asociācijām vienojās par nepieciešamību regulāri organizēt speciālistu konferences.

Lai gan Ministru kabineta noteikumi paredz, ka ģimenes ārstiem bērniem līdz gada vecumam obligāti jāveic regulāras profilaktiskās apskates vai nu ārsta praksē vai mājas vizītē, Veselības inspekcijas pārbaudes liek secināt, ka tas reāli ne vienmēr tiek nodrošināts. „Nav pieļaujama situācija, ka ģimenes ārsts tikko dzimuša bērniņa vecākus konsultē telefoniski. Jaunie vecāki nevar sniegt ārstam detalizētu mazuļa veselības stāvokļa novērtējumu, tostarp, aprakstīt visus simptomus. Līdz gada vecumam bērns jākonsultē tikai klātienē – vai ģimenes ārsta praksē, vai arī bērniņa dzīvesvietā,” norāda veselības ministre.

Informāciju sagatavoja:
Veselības ministres preses sekretāre
Lāsma Lapinska
Tālrunis: 26339264
[email protected]

Dalies ar ziņu