Skip to main content

Veselības ministre Ingrīda Circene tiekas ar Latvijas Darba devēju konfederācijas vadību

Otrdien, 8. novembrī, veselības ministre Ingrīda Circene tikās ar Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektori Līgu Menģelsoni, lai pārrunātu darba devējiem interesējošus jautājumus veselības aprūpes nozarē.

„Sarunas ar Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektori parādīja, ka mūsu viedokļi galvenajos jautājumos sakrīt. Mums ir jāmazina ēnu ekonomika un jāspēcina darba spēks,” norādīja veselības ministre. „Patlaban nodokļu maksātāji ir spiesti maksāt par valsts pakalpojumiem veselības jomā arī par tām personām, kuras nemaksā nodokļus un negrasās to darīt. Tas neveicina nodokļu nomaksu,” norāda veselības ministre.

LDDK pārstāve L. Menģelsone pauda atbalstu ministres plānotajām izmaiņām veselības aprūpes sistēmā, kas paredz valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus sasaistīt ar personu veiktajiem nodokļu maksājumiem. Arī L. Menģelsone norādīja, ka plānotās reformas varētu mazināt ēnu ekonomiku. Patlaban ēnu ekonomika Latvijā ir 38 līdz 40 procenti, un tikai pietiekami spēcīgi stimuli un sodu sistēma to var mazināt, akcentēja L.Menģelsone.

Veselības ministre LDDK ģenerāldirektori iepazīstināja ar citām prioritātēm veselības aprūpes jomā, tostarp ar redzējumu par efektīvu budžeta līdzekļu pārdali un e – veselības sistēmas ieviešanu. Tāpat puses pārrunāja farmaceitu trūkuma jautājumu, kā arī nepieciešamās izmaiņas likumdošanā, lai jaunie farmaceiti ātrāk varētu nonākt darba tirgū.

Informāciju sagatavoja:
Veselības ministres preses sekretāre
Lāsma Lapinska
Tālr.: 26339264
[email protected]

Dalies ar ziņu