Skip to main content

Veselības ministre Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības pārstāvjiem ierosina kopīgi sadarboties darba samaksas paaugstināšanas nodrošināšanai mediķiem

Šodien, 2. augustā Veselības ministre Ingrīda Circene tikās ar Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības pārstāvjiem tās priekšsēdētāja Valdi Kera vadībā. Tikšanās laikā veselības ministre informēja par plānoto papildus budžeta pieprasījumu nozarei 2013. gada budžetā, kā arī ierosināja kopīgi sadarboties priekšlikumu sagatavošanai minimālās mediķu darba samaksas paaugstināšanai normatīvajos aktos, lai jau šobrīd veselības aprūpei papildus piešķirtie līdzekļi atspoguļotos reālā darba samaksas paaugstinājumā strādājošajiem.

Ministre I. Circene norāda: „Mēs arodbiedrību redzam kā ļoti nopietnus un ietekmīgus sadarbības partnerus, lai strādātu pie vienotiem priekšlikumiem pakāpeniskai darba samaksas paaugstināšanai. Veselības aprūpes budžets ir nepietiekams, bet mūsu piedāvājums ir uzlabot sistēmu papildus piešķirtās naudas sadalīšanai, lai mediķi saņemtu labāku atalgojumu jau tuvākajā laikā.”

Veselības ministrija sagatavos aprēķinus jau esošajam finanšu līdzekļu pieauguma sadalījumam, kā arī vēlamajam līdzekļu pieaugumam nozarei un sagaida priekšlikumus arī no arodbiedrības puses.

Jau ziņots, ka 2012. gadā papildus nozarei tieši ārstniecībai piešķirti 29,7 miljoni latu no kuriem 11,5 miljoni latu ir tarifā iekļautā darba samaksas daļa ieskaitot nodokļus. Nākamā tikšanās ar Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības pārstāvjiem un izstrādāto konkrēto priekšlikumu apspriešana notiks plānota tuvāko nedēļu laikā.

Informāciju sagatavoja:
Egita Pole
VM Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 67876106, 29401480
[email protected]

 

Dalies ar ziņu