Skip to main content

Veselības ministre: Pasaules Veselības organizācijas eksperti atbalsta Latvijas virzību uz obligātās veselības apdrošināšanas sistēmu

„Pasaules Veselības organizācijas eksperti konceptuāli atbalsta Latvijas virzību uz obligātās veselības apdrošināšanas sistēmu, izmantojot par paraugu Lietuvas koncepciju. Eksperti uzskata, ka mūsu valsts piedāvājums, iespējams, izstrādāts pat vēl labāk, jo ļaus izvairīties no vairāku citu Eiropas valstu pieļautajām kļūdām,” uzsver veselības ministre Ingrīda Circene pēc Pasaules Veselības organizācijas (PVO) rīkotās sanāksmes par finansēšanas modeļiem veselības aprūpē.

Tuvākajā laikā PVO sniegs oficiālu viedokli par Latvijas ieceri pāriet uz iedzīvotāju obligāto veselības apdrošināšanu. Vienlaikus PVO eksperti akcentēja, ka veselības aprūpes budžetam obligāti jābūt sasaistītam ar valsts iekšzemes kopprodukta (IKP) pieaugumu un valsts budžeta pieaugumu, nosakot mērķi: vismaz 5% procentus no IKP veselības aprūpes budžetam vairāku gadu laikā. Salīdzinot ar Lietuvas un Igaunijas valsts budžeta daļu veselības aprūpei, Latvijā tai atvēlēts vismazāk, tāpēc PVO iesaka finansējumu palielināt vismaz līdz kaimiņvalstu līmenim, norāda ministre.

Diskusijā ar PVO ekspertiem piedalījās Veselības ministrijas, Finanšu ministrijas un Nacionālā veselības dienesta pārstāvji un tajā analizēja Latvijas izstrādāto obligātās veselības apdrošināšanas koncepciju.

Jau ziņots, ka veselības ministre Ingrīda Circene no 4. līdz 6.jūnijam piedalās PVO Barselonas biroja rīkotajā sanāksmē par finansēšanas modeļiem veselības aprūpē.

Informāciju sagatavoja:
VM Komunikācijas nodaļa
Oskars Šneiders
Tālr.: 67876008, 26378959
[email protected]

 

Dalies ar ziņu