Skip to main content

Veselības ministre piedalās Pasaules Veselības organizācijas Eiropas Reģionālās komitejas 63.sesijā

Veselības ministre Ingrīda Circene šonedēļ no 16.septembra – 19.septembrim piedalās Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas Reģionālās komitejas 63.sesijā, kas norisinās Izmirā (Turcijā).

Šodien veselības ministre Ingrīda Circene piedalījās ministru paneļdiskusijā par daudzgadu programmu „Veselība 2020” ieviešanu dalībvalstīs. Ministre atbildēja uz jautājumiem par programmas ieviešanas gaitu Latvijā, kā arī informēja, kā Latvija atgūstas pēc dramatiskajiem finansējuma samazinājumiem veselības aprūpes jomā krīzes gados, un kas tiek darīts, lai pakāpeniski uzlabotu situāciju.

Ministre vēl plāno piedalīties diskusijā ar ministriem par antimikrobo rezistenci, kā arī atsevišķā augsta līmeņa sanāksmē par nepieciešamajiem pasākumiem tabakas konvencijas ieviešanā.

PVO Eiropas Reģionālās komitejas ietvaros plānots diskutēt arī par Eiropas garīgās veselības plānu 2014.-2020.gadam, saskaņotu valstu rīcību, lai likvidētu saslimšanu ar masalām un masaliņām, slimību uzraudzības jautājumiem, kā arī Pasaules Veselības organizācijas reformu.

PVO Eiropas Reģionālā komiteja ir lēmējinstitūcija, kurā 53 Eiropas valstu pārstāvji reizi gadā tiekas, lai pārrunātu aktualitātes sabiedrības veselības jomā, diskutētu par īstenotajām politikas iniciatīvām, prioritārajiem darbības virzieniem un citiem jautājumiem.

Informāciju sagatavoja:
Aija Bukova-Žideļūna
veselības ministres Ingrīdas Circenes preses sekretāre
Tālr.: 26339264
[email protected]

Dalies ar ziņu