Skip to main content

Eiropas Parlamentā diskustēs par “ofšoru” ierobežošanu

Šodien, 18.septembrī, Briselē, Eiropas Parlamentā (EP) notiek deputāta Krišjāņa Kariņa organizētā diskusija par naudas “atmazgāšanas” likumprojektu, pie kura šobrīd Parlamentā notiek aktīvs darbs. Deputāts Krišjānis Kariņš ir nominēts par šīs direktīvas galveno virzītāju Eiropas Parlamentā.

K.Kariņš uzsver: “Ievērojams naudas daudzums tiek legalizēts caur uzņēmumu ķēdēm, kurās iesaistīti ofšori. Lai pieaugtu iedzīvotāju labklājība ir jānodrošina vienādi spēles noteikumi visiem uzņēmumiem. Šobrīd Eiropas Savienībā (ES) naudas “atmazgāšana” un nodokļu nemaksāšana izkropļo tirgu, tas kavē investīcijas un jaunu darbavietu rašanos.”

Naudas atmazgāšana ir globāla problēma un tās apjomi sastāda līdz 5% no pasaules kopējā IKP. Draudi, kurus rada naudas atmazgāšana joprojām pieaug. Tāpēc Eiropas Komisija ir izvirzījusi priekšlikumu par jaunu likumprojektu, kurš vērsts pret finanšu sistēmas izmantošanu nelikumīgu iegūtu līdzekļu legalizēšanai un teroristu finansēšanai. Eiropas Parlaments ir uzsācis darbu pie šīs likumdošanas.

K. Kariņa organizētajā diskusijā EP deputāti, Eiropas Komisijas eksperti un banku asociāciju pārstāvji pārrunā kā uzzināt patiesā labuma guvējus, kas slēpjas aiz ofšoriem, pilnvarotajām personām un trastiem. Tāpat tiek pārrunāts kā kredītiestādes var efektīvāk vērsties pret nelegālu naudas līdzekļu nonākšanu banku sistēmā, tai pašā laikā nodrošinot augstu klientu datu aizsardzības līmeni.

Krišjānis Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Papildu informācija:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr.: + 371 29484828
[email protected]
www.karins.lv

Dalies ar ziņu