Skip to main content

Veselības ministre piedalīsies konkursa „Eiropas Gada pašvaldība 2012” apbalvošanas ceremonijā

Piektdien, 14. septembrī, veselības ministre Ingrīda Circene dosies uz Ventspili, kur piedalīsies konkursa „Eiropas Gada pašvaldība 2012” apbalvošanas ceremonijā, pasniedzot balvas nominācijā „Pašvaldība veselīgam dzīvesveidam”.

Veselības ministre Ingrīda Circene: „Veselīgas vides nodrošināšana, veselīga dzīvesveida veicināšana un popularizēšana ir būtisks nosacījums iedzīvotājiem labvēlīgas dzīves vides radīšanā, un tas ir jebkuras pašvaldības interesēs. Rūpes par saviem iedzīvotājiem ir investīcija nākotnē, un konkursa rezultāti liecina, ka Latvijā ir daudz pašvaldību, kurās augstākminētajiem jautājumiem pieiet ar lielu atbildību.”

Konkursu „Eiropas Gada pašvaldība 2012” rīko Latvijas Pašvaldību savienība sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Izglītības un zinātnes ministriju, Veselības ministriju, Labklājības ministriju un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.

Veselības ministrija bija atbildīgā par pašvaldību izvērtēšanu kritēriju grupā "Pašvaldība veselīgam dzīvesveidam". Vērtēšanā tika ņemts vērā, vai pašvaldība nodrošina papildus veselības pakalpojumu pieejamību senioriem, vai pašvaldībās tiek organizēti dažādi fizisko aktivitāšu un veselības veicināšanas pasākumi un vai pašvaldībās tiek attīstīta fiziskās aktivitātes un aktīvu dzīves veidu veicinoša infrastruktūra – piemēram, iekoptas pastaigu takas, slēpošanas trases, kā arī sporta būvju, stadionu pieejamība visiem iedzīvotājiem bez maksas.

Nominācijā „Pašvaldība veselīgam dzīvesveidam” balvas tiks pasniegtas Liepājas pilsētas un Dobeles novada pašvaldībām. Savukārt Jūrmalas pilsētai tiks piešķirta speciālbalva kā vienīgajai pilsētai, kas ieguvusi Pasaules Veselības organizācijas „Veselīgas pilsētas” statusu.

Informāciju sagatavoja:
VM Komunikācijas nodaļa
Oskars Šneiders
Tālr.: 67876008, 26378959
[email protected]

 

Dalies ar ziņu