Skip to main content

Veselības ministre tiekas ar Austrijas vēstnieku

1. decembrī veselības ministre Ingrīda Circene tikās ar Austrijas Ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Stefanu Peringeru (Stefan Pehringer), lai pārrunātu abu valstu sadarbības iespējas veselības aprūpes nozarē.

Tikšanās laikā veselības ministre Ingrīda Circene īpaši uzsvēra sadarbības veicināšanu augstākās medicīniskās izglītības un zinātnes jomā. Jau patlaban Rīgas Stradiņa universitāte veiksmīgi piesaista ārvalstu studentus, kuri vēlas savu profesionālo karjeru saistīt ar veselības aprūpi. Tāpat Latvijas studenti varētu būt ieinteresēti apmaiņas programmu ietvaros paplašināt savas zināšanas Austrijas medicīnas universitātēs.

Veselības ministre arī norādīja, ka Latvija var būt pievilcīga Austrijas iedzīvotājiem un investoriem veselības tūrisma jomā.

Pārrunājot aktualitātes veselības aprūpē, veselības ministre atzina, ka, strādājot pie daļējas nozares finansēšanas modeļa maiņas, svarīgas būtu konsultācijas ar Austrijas ekspertiem, jo Austrijā līdzīgs modelis jau veiksmīgi strādā. Austrijas vēstnieks Latvijā Stefans Peringers piekrita, ka plānveida veselības aprūpes sasaistīšana ar nodokļu nomaksu vai veselības obligātās apdrošināšanas sistēmas ieviešana vienmēr sabiedrībā izraisa plašas diskusijas, tomēr tas ir ceļš, uz ko ir gājušas lielākā daļa Eiropas Savienības dalībvalstu, un viņaprāt Austrijā šāds modelis veiksmīgi darbojas.

Informāciju sagatavoja:
LR Veselības ministrija

 

Dalies ar ziņu