Skip to main content

Veselības ministre tiekas ar SUSTENTO pārstāvēm

Šodien, 16. janvārī, veselības ministre Ingrīda Circene tikās ar Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas SUSTENTO pārstāvēm, lai pārrunātu turpmākās sadarbības iespējas.

Tikšanās laikā veselības ministre Ingrīda Circene informēja par iecerēm stiprināt ģimenes ārstu institūciju un pārskatīt ģimenes ārstu darba kvalitātes kritērijus, kas patlaban ir brīvprātīgi. Tā kā kvalitātes un pieejamības programmai ir pieteikušies aptuveni 10% no visiem ģimenes ārstiem, būtu nepieciešams vērtēt tajā paredzētās prasības, ko nākotnē vajadzētu attiecināt uz visiem ģimenes ārstiem, kuri sniedz valsts apmaksātu veselības aprūpi. Tāpat veselības ministre uzsvēra, ka ģimenes ārstu prakses darbs un pacienti būtiski iegūst, ja ģimenes ārsta komandā tiek iesaistīta otra valsts apmaksāta medicīnas māsa, kuras uzdevums ir nodarboties gan ar hronisko pacientu aprūpi, gan slimību profilakses jautājumiem.

SUSTENTO pārstāves vērsa uzmanību uz nepieciešamību iespēju robežās risināt jautājumu par kompensējamo zāļu un medicīnas ierīču saraksta paplašināšanu, kas īpaši svarīgi ir hroniskiem pacientiem, kuriem medikamenti jālieto ilgstoši. Veselības ministre Ingrīda Circene piekrita, ka kompensējamo zāļu sistēmas pilnveidošana ir viens no veidiem kā mazināt medikamentu cenas. Vienlaikus viņa norādīja, ka sabiedrībā plaši diskutētajām un pagājušajā gadā valdībā apstiprinātajām izmaiņām kompensējamo medikamentu un medicīnas ierīču apmaksas kārtībā, kas paredz lētāku līdzvērtīgas efektivitātes medikamentu apmaksāšanu, bija liela pretestība. Taču pozitīvais rezultāts šim lēmumam jau ir redzams – pateicoties cenu samazinājumam, šogad plānots ieguvums kompensējamo zāļu sistēmā 1,7 miljonu latu apjomā, kas paliks valsts apmaksātu medikamentu nodrošināšanai.

Tikšanās laikā veselības ministre Ingrīda Circene atzina, ka sadarbība ar pacientu organizācijām ir ļoti nozīmīga un aicināja SUSTENTO pārstāves arī turpmāk aktīvi iesaistīties dažādu priekšlikumu izstrādē veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības uzlabošanai. Tāpat veselības ministre uzteica arī pacientu organizāciju nozīmi sabiedrības informēšanā par veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas iespējām.

Foto no tikšanās

Informāciju sagatavoja:
VM Komunikācijas nodaļa
Oskars Šneiders
Tālr.: 67876008, 26378959
[email protected]

Dalies ar ziņu