Skip to main content

RD „Vienotība”: Rīgas kapitālsabiedrību pārvaldībā nav vienotas vīzijas

RD frakcijas „Vienotība” deputāti pieprasīs uz laiku atlikt uzsākto kapitālsabiedrību reorganizācijas procesu līdz tiks izstrādāta kapitālsabiedrības ilgtermiņa koncepcija, kas nodrošinās pārskatāmu plānu turpmākajai rīcībai ar Rīgas pašvaldībai piederošajām kapitālsabiedrībām

Partijas „Vienotība” RD deputāts Māris Puriņš iesniedzis vēstuli Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam, aicinot izstrādāt Rīgas pilsētas pašvaldībai piederošo kapitālsabiedrību ilgtermiņa attīstības koncepciju.

M. Purņš uzskata, ka jāizstrādā koncepcija, lai iegūtu atklātu, caurspīdīgu, salīdzināmu un korektu informāciju par pašvaldībai piederošajiem aktīviem un to vērtību kapitālsabiedrībās, kā arī ieviestu profesionālu pārvaldības principu.

Šobrīd, Rīgas domē uzsāktais pašvaldības kapitālsabiedrību reorganizācijas process un papildus funkciju deleģēšana kapitālsabiedrībām notiek haotiski un domes vadības darbības nav saimnieciski pamatotas, un vērstas ilgtermiņa darbības nodrošināšanai, skaidro deputāts M. Puriņš.

Jau ziņots, ka šobrīd RD uzsāktas vairākas darbības ar pašvaldības kapitālsabiedrībām, tomēr domes vadība nespēj pamatot pašvaldības ieguvumu ilgtermiņa.

„Vienotība” deputāti jau vairākkārt norādījuši, ka lēmumu pieņemšana norit sasteigti un pašvaldībai nepieciešams sagatavot kvalitatīvu ekonomisko pamatojumu – biznesa plānu, plānotajām reorganizācijām.

Papildus informācija:
Māris Puriņš
Tālr.: 25486000

Informāciju sagatavoja:
Ieva Graudiņa – Šutko
Partijas „Vienotība” deputātu frakcijas referente
Tālr.: 26189652
[email protected]

 

Dalies ar ziņu