Skip to main content

Veselības ministre tiekas ar „Sustento” pārstāvjiem

Lai pārrunātu kompensējamo zāļu finansēšanas kārtību un 2013. gada valsts budžeta izstrādi, kā arī plānoto finansējumu veselības aprūpei, veselības ministre Ingrīda Circene tikās ar Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizāciju „Sustento” valdes priekšsēdētāju Guntu Anču un organizācijas pārstāvjiem.

Veselības ministre Ingrīda Circene klātesošos iepazīstināja ar šī gada budžeta grozījumos papildus paredzētā finansējuma sadali veselības aprūpes nozarei, akcentējot iespējas stiprināt veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību.

Tikšanās laikā veselības ministre kliedēja organizācijas „Sustento” paustās bažas par veselības aprūpes budžetu 2013. gadā, tostarp finansējumu kompensējamiem medikamentiem. Veselības ministre norādīja, ka nākamā gada valsts budžeta projektā „Ārstniecības” programmā paredzēts pieaugums. Vienlaikus Veselības ministrija strādā pie tā, lai izvērtētu kompensējamo medikamentu sarakstu un saņemšanas kārtību, kā arī uzlabotu esošo sistēmu. Veselības ministrijā ir izveidota darba grupa, kas analizē šo jautājumu un jau tuvāko mēnešu laikā izstrādās gala ziņojumu, kas būs pieejams ministrijas mājas lapā.

„Sustento” veselības politikas koordinatore Iveta Neimane atzinīgi novērtēja ģimenes ārstu kvalitātes novērtēšanas kritērijus, kā arī otrās māsa piesaisti ģimenes ārsta praksei, kas ļauj vairāk laika veltīt tieši hronisko pacientu aprūpei.

Veselības ministre uzteica organizāciju „Sustento” kā labu un konstruktīvu sadarbības partneri, kas vienmēr spēj sniegt būtiskus priekšlikumus uzlabojumiem veselības aprūpes sistēmā.

Informāciju sagatavoja:
Egita Pole
VM Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 67876106, 29401480
[email protected]

 

Dalies ar ziņu