Skip to main content

Veselības ministres Ingrīdas Circenes komentārs

Uzskatu par noderīgu, ka manas prombūtnes laikā veselības ministres pienākumus pildīt ir uzņēmusies ministru prezidente Laimdota Straujuma. Tas ļāvis nozarē jau ilglaicīgi sasāpējušus jautājumus, tai skaitā par akūti nepietiekamo finansējumu, pārrunāt augstākajā politiskajā līmenī, nodrošinot tiešu saikni ar ministru prezidenti un veicinot papildus izpratni par to. Mērķis ar nozari mums ir kopīgs – kvalitatīva veselības aprūpe ar vismaz Eiropas līmenim atbilstošu finansējumu. Laiks rāda, ka ne vienmēr esmu spējusi pārliecināt visus politiķus, ka veselība ir arī valstiska vērtība.

Problēmas un sarežģījumi, ar ko ikdienā saskaras veselības aprūpes nozare, nav jauni. Jāatgādina, ka par nepietiekamiem tarifiem slimnīcām, nepieciešamību mazināt pacientu līdzmaksājumus un palielināt finansējumu medikamentu kompensācijai, premjeri un valdību esmu informējusi vairākkārt, tai skaitā sagatavojot un iesniedzot Veselības ministrijas pieprasījumus pēc papildus finansējuma. Visa mana līdzšinējā darbība veselības ministres amatā bijusi vērsta sabiedrības interesēs, ikviena stratēģija un dokuments izstrādāti atbilstoši „Deklarācijai par Laimdotas Straujumas vadītā Ministru kabineta iecerēto darbību” un Valdības rīcības plānam.

Svarīgi, lai jau pieņemtajiem lēmumiem un uzsāktajiem virzieniem tiktu nodrošināta pēctecība, nodrošinot gan sekmīgu Veselības ministrijas darbu, gan nozares stabilu un ilgtspējīgu attīstību. Tā kā līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām palikuši vien trīs mēneši, nav pamata runām par nepieciešamību atkāpties un jauna veselības ministra meklēšanai.

Papildus informācija:
Aija Bukova-Žideļūna
veselības ministres Ingrīdas Circenes preses sekretāre;
Tālr.: 26339264;
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu