Skip to main content

Veselības ministrija sabiedrības informēšanas kampaņas ietvaros uzsāk aptauju par vecāku informētības līmeni par bērnu traumatisma un zīdaiņu pēkšņās nāves sindroma profilaksi

Šodien, 22. oktobrī, Veselības ministrijas (VM) sabiedrības informēšanas kampaņas ietvaros portālā Māmiņu klubs tiek uzsākta iedzīvotāju aptauja par vecāku izglītotību, pieredzi un iespējamo rīcību dažādās bērnu traumatisma situācijās un par informētību zīdaiņu pēkšņās nāves sindroma (ZPNS) novēršanā. Aptauja portālā www.maminuklubs.lv būs pieejama divas nedēļas, līdz 5. novembrim.

Kā liecina augstais traumu skaits, nepieciešama papildus sabiedrības informēšana par bērnu traumatisma, kā arī ZPNS riskiem, tāpēc tiek aizsākta VM sabiedrības informēšanas kampaņa par bērnu traumatismu bērniem vecumā līdz četriem gadiem un par zīdaiņu pēkšņās nāves sindromu. Kampaņas mērķis ir pievērst uzmanību bērnu vecumā līdz 4 gadiem drošībai, informēt par bērnu traumatisma cēloņiem un riskiem, kā arī to novēršanas iespējām, uzsverot nepieciešamību radīt bērnam drošu vidi mājās. Tāpat arī pievērst sabiedrības uzmanību zīdaiņu pēkšņās nāves sindromam, informēt par tā riska faktoriem un novēršanas iespējām.

Saskaņā Ar noteiktām slimībām slimojošo pacientu reģistra datiem, bērnu traumatisms Latvijā salīdzinoši ar citām valstīm ir ļoti augsts. Bērniem galvenais traumu iemesls ir nedroša vide un nepietiekama vecāku atbildība. Bērni vecumā no 0 – 4 gadiem 75% gadījumu traumas gūst mājās. Izplatītākie traumu veidi ir lūzumi, vaļējas brūces, sasitumi un zilumi, apdegumi un applaucējumi, smadzeņu satricinājumi un cita veida brūces.

Iepriekšminētās aptaujas mērķis ir noskaidrot, kādus preventīvos pasākumus veic vecāki, lai pasargātu savus bērnus, kā arī rast priekšstatu par to, kā tiek sniegta pirmā palīdzība. Vienlaicīgi ar informācijas iegūšanu aptaujas mērķis ir aktualizēt bērnu traumatisma un ZPNS tēmas, informēt sabiedrību par minētajiem riskiem un to novēršanas paņēmieniem.

Informāciju sagatavoja:
VM Komunikācijas nodaļa
Oskars Šneiders
Tālr.: 67876008, 26378959
[email protected]

 

Dalies ar ziņu