Skip to main content

Veselības ministrija: turpinās veselības ministres konsultācijas par budžeta veidošanu ar LVSADA pārstāvjiem

Šodien, 16. augustā, turpinājās 2. augustā uzsāktās veselības ministres Ingrīdas Circenes konsultācijas par budžeta veidošanu un prioritātēm ar Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) priekšsēdētāju Valdi Keri un pārstāvjiem.

Veselības ministrija iepazīstināja arodbiedrību pārstāvjus ar sagatavoto priekšlikumu par zemākās mēnešalgas likmes paaugstināšanu par 5% atbilstoši reālajām budžeta iespējām jau šogad, kā arī saglabājot šo pieaugumu 2013.gadā. Jau ziņots, ka 2012. gadā papildus nozarei, tieši ārstniecībai piešķirti 29,7 miljoni latu, no kuriem 11,5 miljoni latu ir tarifā iekļautā darba samaksas daļa, ieskaitot nodokļus.

„Veselības ministrija ir gatava konstruktīvai sadarbībai ar arodbiedrību gan nākamā gada budžeta pieprasījumu sagatavošanā, gan arī jau papildus piešķirto līdzekļu sadalīšanā. Tāpēc aicinu arodbiedrības iesaistīties arī savu pārstāvēto iestāžu finanšu līdzekļu izlietojuma pārraudzībā, lai papildus līdzekļus saņemtu arī mediķi, kuri ir mūsu galvenais resurss. Iekārtu un tehnoloģiju iepirkumi nāk tikai pēc tam,” norāda veselības ministre.

Informāciju sagatavoja:
Egita Pole
VM Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 67876106, 29401480
[email protected]

 

Dalies ar ziņu