Skip to main content

MK izskata eiro ieviešanas izdevumu sadalījumu ministrijām

Ceturtdien, 16. augustā, Ministru kabinetā (MK) tika izskatīts rīkojuma projekts par finansējuma piešķiršanu ministrijām (centrālajām valsts iestādēm) eiro ieviešanas izdevumu segšanai, ko, aktualizējot eiro ieviešanas izdevumu apjomu no Eiro projekta darba grupām, kā arī pamatojoties uz Euro ieviešanas likumprojekta izstrādes procesā saņemto informāciju, ir izstrādājusi Finanšu ministrija.

MK izskatītais rīkojuma projekts paredz 2013. gada budžeta izveides procesā precizēt pašlaik valsts budžeta bāzes izdevumos iekļautās 2013. – 2014. gada eiro ieviešanas izmaksas, lai tiktu īstenoti Latvijas Nacionālajā eiro ieviešanas plānā noteiktie pasākumi vienotās Eiropas valūtas ieviešanai Latvijā. Rīkojumā iekļautā informācija par eiro ieviešanas izmaksām ir apkopota no ministrijām un citām centrālajām valsts iestādēm.

Galvenie izmaksu bloki ir saistīti ar valsts informācijas sistēmu pielāgošanu eiro valūtai 4,1 miljonu latu apmērā, skaidrās naudas apmaiņas pasākumu nodrošināšanu Latvijas Pasta atsevišķās pasta pakalpojumu sniegšanas vietās 1,5 miljonu latu apmērā, papildu drošības pasākumu nodrošināšanu 961,4 tūkstošu latu apmērā, nefinanšu uzņēmumu un patērētāju tiesību aizsardzības organizāciju informēšanu un Centrālās statistikas pārvaldes apsekojumu papildus izmaksu segšanai 270,4 tūkstošu latu apmērā, kā arī vispārējās sabiedrības informēšanas un komunikācijas pasākumu nodrošināšanu 1,4 miljonu latu apmērā.

Lai atslogotu pamatfunkciju daļu valsts budžetā, Finanšu ministrija ir atradusi risinājumus, kas paredz, ka visu ministriju specifisko informācijas sistēmu pielāgošanas eiro valūtai izmaksas 3,5 miljonu latu apmērā varētu tikt segtas no Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļiem un 50% no komunikācijas pasākumiem paredzētājām izmaksām (1,4 miljoniem latu) segtu Eiropas Komisija saskaņā ar plānoto Granta līgumu par eiro ieviešanas komunikācijas pasākumiem.

MK uzdeva papildus saskaņot jautājumu par vienoto informācijas tehnoloģiju projektu.

Eiro ieviešanas mērķa datums Latvijā ir 2014. gada 1. janvāris. Lai nodrošinātu savlaicīgu eiro ieviešanas pasākumu realizēšanu, valdība ir apstiprinājusi Latvijas nacionālo eiro ieviešanas plānu. Plašāka informācija par eiro ieviešanu Latvijā ir pieejama mājaslapā www.eiro.lv

Rīkojuma projekts ir pieejams šeit.

Informācijas sagatavotājs:
Lelde Kaunese
Komunikācijas nodaļas eksperte
Tālr.: 67095405
[email protected]

 

Dalies ar ziņu