Skip to main content

VID ēku būvniecībā primāri jānodrošina valsts interešu ievērošana

Otrdien, 19. oktobrī, notika skiču projekta prezentācija jaunajam Valsts ieņēmumu dienesta (VID) administratīvo ēku kompleksam Rīgā, kurā pēc uzcelšanas atradīsies visas VID struktūrvienības. Projekts tiek realizēts sadarbībā ar privāto investoru, kuru attīsta holdings „New Europe Real Estate”, kas ir SIA „Mežaparks SPV” īpašnieks. Projekta realizācija notiks par bankas piesaistīto finansējumu, nevis par valsts budžeta līdzekļiem.

„Šo projektu Valda Dombrovska valdība ir saņēmusi mantojumā no iepriekšējām valdībām, kad tika izsludināts konkurss par privātā investora piesaisti. Pašlaik, uzsākot projekta realizēšanu, ir ļoti svarīgi samērot valsts iespējas ar vajadzībām, nodrošinot valsts interešu ievērošu gan īstermiņā, gan ilgtermiņā. Būtiski ir nodrošināt pēc iespējas zemākas projekta kopējās būvniecības izmaksas, kas nozīmētu salīdzinoši mazākas investīcijas, kā arī nākotnē zemāku telpu nomas maksu,” norāda finanšu ministrs Einars Repše.

Jāatgādina, ka jau 2008. gada maijā VAS „Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) un SIA „Mežaparks SPV” noslēdza līgumu par kopuzņēmuma SIA „Biroju centrs Ezerparks” izveidi ar mērķi uzbūvēt un apsaimniekot biroja ēku VID struktūrvienību vajadzībām.

Uzņēmums dibināts sadarbībā ar valsti pēc tam, kad „Mežaparks SPV” uzvarēja VNĪ izsludinātajā konkursā par VID ēku kompleksa būvniecību. Uzņēmuma dibinātāji ir „Mežaparks SPV” (68,5 %) un VNĪ (31,5 %). Uzņēmuma pamatkapitālā saskaņā ar līgumu valsts ieguldīja 3,2 miljonus latu, bet „Mežaparks SPV” – mantisko un naudas ieguldījumu gandrīz 9 miljonu latu apmērā.

Jāuzsver, ka vienlaikus VNĪ un „Mežaparka SPV” ir vienojušies, ka projekta realizēšanai tiks rīkots starptautisks konkurss, lai nodrošinātu lielāku pretendentu konkurenci. Tas savukārt ļaus nodrošināt maksimāli zemas būvniecības izmaksas, kā arī maksimāli augstu projekta īstenošanas kvalitāti.

VID administratīvo ēku komplekss atradīsies jaunajā dzīvojamā un komercapbūves kvartālā „Ezerparks” Rīgā, Mežaparkā, Talejas ielā 1.

Informācijas sagatavotājs:
Aleksis Jarockis
Komunikācijas nodaļas vadītāja vietnieks
Tālr. 67083994, [email protected]

Dalies ar ziņu