Skip to main content

Kristovskis vēlas noskaidrot SAB viedokli par „Le Monde” publicēto informāciju

Partijas „Pilsoniskā savienība” (PS) priekšsēdētājs Ģirts Valdis Kristovskis nosūtījis vēstuli Latvijas Republikas Satversmes aizsardzības birojam (SAB) ar lūgumu informēt, vai SAB ir pārbaudījis informāciju, kas š. g. 2. oktobrī bija publicēta Francijas laikrakstā „Le Monde”.

Publikācijā minēti satraucoši fakti par to, ka partijas „Saskaņas centrs” (SC) un „Par cilvēktiesībām vienotā Latvijā”(PCTLV) uz 2009. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanām no Krievijas valdībai pietuvinātām personām vai organizācijām esot saņēmušas attiecīgi 2.200.000 eiro EUR 500.000 eiro. Tas apdraud gan godīgu vēlēšanu norisi gan arī pašu Latvijas valsts neatkarību.

Raksts “Pretizlūkošana atmasko Krievijas ietekmes līdzekļus” tapis, kad franču žurnālistu rīcībā nonākuši kāda Latvijas pretizlūkošanas dienesta ziņojumi par politisko partiju „Saskaņas Centrs” un „PCTVL” saiknēm ar Krievijas valdību. Šie materiāli vēsta arī par to, ka Krievijas vēstniecība veicina separātiskas tendences Latgalē, un ka Krievijas vēstnieks Aleksandrs Vešņakovs pirms 2009. gada vēlēšanām noteicis minētajām partijām ietekmes sfēras Rīgā un pārējā valsts daļā. (Ar pilnu rakstu iespējams iepazīties interneta vietnē: en.calameo.com/read/0003188708d8b068af3ab. Raksts atrodams 9. lpp).

„Le Monde” ir viens no ietekmīgākajiem Francijas laikrakstiem un ne reizi vien rakstījis par pēdējā laika norisēm Latvijā gan no politiskā, gan ekonomiskā skatu punkta.

Dalies ar ziņu