Skip to main content

Vienojas stiprināt sadarbību ar Huawei sakaru infrastruktūras attīstībā

Šodien, 30. novembrī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tikās ar telekomunikāciju tehnoloģiju kompānijas Huawei Technologies vecāko viceprezidentu Čū Venču (Qu Wenchu) un Ķīnas vēstnieku Latvijā Hu Ješuņu (Hu Yeshun), un vienojās stiprināt abu pušu sadarbību sakaru infrastruktūras projektu īstenošanā.

V. Dombrovskis uzsvēra, ka informācijas tehnoloģiju infrastruktūras attīstība ir svarīgs aspekts gan no uzņēmējdarbības vides konkurētspējas, gan pakalpojumu pieejamības iedzīvotājiem viedokļa. Tādēļ Latvija ir ieinteresēta turpināt sadarbību ar pasaules vadošajām kompānijām, kas spēj piedāvāt inovatīvākās tehnoloģijas.

Premjers arī uzsvēra, ka ņemot vērā Huawei Technologies darbības specifiku, Latvija ir gatava kompānijai piedāvāt sadarbību ar universitātēm un kompetenču centriem jaunu produktu un tehnoloģiju attīstībā, it īpaši radio inženierijas jomā. V. Dombrovskis norādīja, ka investoriem Latvijā ir pieejams arī Eiropas Savienības struktūrfondu atbalsts jaunu ražotņu vai pakalpojumu centru veidošanai.

Tāpat Ministru prezidents pateicās uzņēmumam Huawei Technologies par tās dāvināto moderno telekonferenču sistēmu, kas uzstādīta Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā un Liepājas Reģionālajā slimnīcā. Šī sistēma ir Baltijas valstīs modernākais aprīkojums, kas palīdzēs Latvijā attīstīt telemedicīnas pakalpojumus.

Savukārt Čū Venču premjeru informēja par kompānijas stratēģiju arī turpmāk Latvijā un Baltijas reģionā nodrošināt modernākos tehnoloģiju risinājumus telekomunikāciju jomā, kā arī apliecināja gatavību meklēt iespējas plašākai sadarbībai arī citās jomās.

Huawei Technologies ir viena no pasaulē vadošajām kompānijām telekomunikāciju tīklu un iekārtu ražošanā, kas apkalpo 45 to pasaules 50 lielākajiem telekomunikāciju operatoriem, un sadarbojas arī ar visiem Latvijā strādājošajiem mobilo sakaru operatoriem. Desmit gadu laikā Huawei Technologies ir kļuvis par pasaules otro lielāko mobilo telekomunikāciju iekārtu ražotāju. Uzņēmuma ienākumi 2010. gadā bija 28 miljardi ASV dolāru, bet šogad plānots tos palielināt līdz 31 miljardam ASV dolāru. Latvijā Huawei Technologies ir pārstāvēta kopš 2005. gada, palīdzot Latvijā izveidot vienu no pasaulē modernākajiem telekomunikāciju tīkliem pārklājuma un datu pārraides ātruma jomā.

Foto no tikšanās

Informāciju sagatavoja:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865/+371 26556965
[email protected]

Dalies ar ziņu