Skip to main content

VIENOTĪBA: 11. Saeimai ar darbiem jāspēj attaisnot sabiedrības uzticība

Sabiedrības atbalsts parlamenta un valdības darbam uzliek papildus pienākumu Saeimai šo uzticības pieaugumu attaisnot, norāda partijas VIENOTĪBA Saeimas frakcijas deputāti.

11. Saeimas sasaukums sava darba pirmajā gadā spējis trīskāršot sabiedrības atbalstu parlamentam un valdībai. Sabiedrības atbalsts nav pašsaprotams, tādēļ ir ārkārtīgi svarīgi iegūto uzticību attaisnot, turpinot veiksmīgi uzsāktos darbus, pauž VIENOTĪBA.

Naudas ietekmes mazināšana politikā, sakārtojot ar priekšvēlēšanu aģitāciju saistīto likumdošanu, ilgi gaidītā Pilsonības likuma pieņemšana, tiesvedības procesu paātrināšana, vienota sabiedriskā medija izveide, Nacionālā attīstības plāna izstrāde ir tikai daļa politiķu aizsākto uzdevumu. Turpinot pieņemt pārdomātus, valsts interesēs balstītus lēmumus, arī sabiedrības atbalsts un līdzdarbošanās aizvien pieaugs, norāda VIENOTĪBA.

Pieaugošā sabiedrības uzticība Saeimai un valdībai, kas 11. Saeimas laikā teju trīskāršojusies, sasniedzot 25% Valda Dombrovska vadītajai valdībai un 20% Saeimai, liecina par Latvijas kā tiesiskas un demokrātiskas valsts attīstību un sabiedrības politisku briedumu.

Sabiedrības atbalsts un uzticība izpaužas arī aktīvā līdzdalībā ekonomiskajā attīstībā. Piemēram, šī gada martā Latvijas eksporta apjomi, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, pieauga par 11%, un kopējais eksporta apjoms jau pārsniedz pirmskrīzes līmeni. Ja 2009. gada februārī, Dombrovskim kļūstot par premjeru, eksporta apjoma bija vien 264 miljoni latu mēnesī, tad šī gada martā tie sasniedza jau 546 miljonus latu. Savukārt mazumtirdzniecības apgrozījuma pieaugums Latvijā šobrīd ir straujākais Eiropas Savienībā (ES). No ES valstīm ekonomikas pieaugumu virs 2% no IKP šogad Eiropas Komisija prognozē tikai Lietuvai, Polijai un Latvijai.

Pateicoties straujajai ekonomikas attīstībai, Latvija ir vienīgā valsts Eiropā, kas šobrīd var atļauties nodokļu samazināšanu, atgādina VIENOTĪBA.

Papildus informācija:
Laila Timrota
partijas VIENOTĪBA
preses sekretāre
Tālr.: 29373547
[email protected]

Dalies ar ziņu