Skip to main content

VIENOTĪBA aicina Kučinski nekavēties ar nākamā veselības ministra nominēšanu

Veselības nozarē samilzušās problēmas pieprasa tūlītēju, profesionālu un izlēmīgu rīcību. Ministru prezidents Māris Kučinskis nedrīkst kavēties ar nākamā veselības ministra nominēšanu, par ministra darba prioritāti nosakot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem. Tā šodien, 10.jūnijā, lēmusi partijas VIENOTĪBA valde.

Nākamajam veselības ministram būs jāspēj nodrošināt vienmērīgu veselības aprūpes pakalpojumu sadalījumu starp reģioniem un galvaspilsētu, jārisina reģionālo slimnīcu finansējuma problēmas, kā arī nekavējoties jāstrādā pie veselības obligātās apdrošināšanas sistēmas ieviešanas, kuras koncepcijai, saskaņā ar Kučinska valdības deklarācijā noteikto, jābūt izstrādātai līdz šī gada jūlijam.

Apzinoties situācijas nopietnību veselības aprūpes nozarē, VIENOTĪBA būtu gatava uzņemties atbildību par Veselības ministriju. Partijai ir skaidrs plāns un redzējums par to, kā risināmas nozares problēmas. VIENOTĪBAS plānā Latvijas simtgadei ietverti būtiskākie neatliekami risināmie jautājumi, lai nodrošinātu kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem, tostarp, veselības obligātās apdrošināšanas sistēmas ieviešana, veselības aprūpes pakalpojumu tarifu un samaksas nosacījumu pārskatīšana, valsts, pašvaldību, privāto pakalpojumu sniedzēju pienākumu, atbildības un lomas veselības aprūpē noteikšana, veselības aprūpes cilvēkresursu attīstības plāna izstrāde un citi.

VIENOTĪBA jau iepriekš vērsusi premjera uzmanību uz to, ka līdzšinējā ministra vadībā Veselības ministrijas īstenotā politika nav bijusi pietiekami orientēta uz to, lai piedāvātu efektīvākos un pacientiem labākos risinājumus. Līdz galam neatrisinātās problēmas nozarē samilzušas, raisot neapmierinātību gan sabiedrībā, gan nozares pārstāvju vidū. Virkne veselības aprūpes jomu pārstāvju cēluši trauksmi gan par nozarei nepietiekamo finansējumu, reģionālo slimnīcu vadītāji pauž satraukumu par samazināto finansējumu valsts apmaksātajiem ambulatorajiem izmeklējumiem, savukārt pacienti ir pamatoti sašutuši par nesamērīgi garajām rindām uz izmeklējumiem un ārstēšanu.

Dalies ar ziņu