Skip to main content

VIENOTĪBA aicina Rasnaču risināt tiesu darbinieku atalgojuma jautājumu

Partijas VIENOTĪBA Saeimas frakcijas deputāti vērsušies pie tieslietu ministra Dzintara Rasnača, aicinot ministru tuvākajā laikā piedāvāt risinājumu tiesu darbinieku atalgojuma līmeņa celšanai.

VIENOTĪBAS deputāti aicina tieslietu ministru izvērtēt situāciju nozarē un sniegt savu redzējumu arī par to, kas būtu paveicams tiesu darbinieku kapacitātes uzlabošanai, tostarp attiecībā uz tiesnešu palīgu institūta stiprināšanu.
Vēstulē Rasnačam VIENOTĪBA norāda, ka tiekoties ar Latvijas tiesu sistēmas un tiesību aizsardzības iestāžu darbinieku arodbiedrību un diskutējot par arodbiedrībai aktuāliem jautājumiem, partija pārliecinājusies, ka tiesu darbinieku atalgojums ir būtiska problēma nozarē. Tiesu darbinieki šobrīd saņem vidēji pusi no likumā noteiktā maksimālā atalgojuma, kas nav uzskatāms par konkurētspējīgu, ņemot vērā tiesu darbinieku atbildību, darba apjomu un devumu tiesiskuma stiprināšanā.

Partija arī norāda, ka tiesu darbinieku kvalifikācijas celšanai katru gadu tiek tērēti ievērojami valsts budžeta līdzekļi, taču daudzos gadījumos šie profesionāļi pamet darbu tiesu sistēmā, lai dotos uz privāto sektoru, kur atalgojums ir konkurētspējīgāks.

Dalies ar ziņu