Skip to main content

VIENOTĪBA atbalsta Zatlera pārvēlēšanu Valsts prezidenta amatā

Politisko partiju apvienības VIENOTĪBA Saeimas frakcijas deputāti atbalsta pašreizējā Valsts prezidenta Valda Zatlera ievēlēšanu prezidenta amatā arī uz nākamo pilnvaru termiņu.

Zatlers ir kļuvis par pieredzējušu valstsvīru, kurš Latvijai kritiskos brīžos spējis pieņemt valstiskus lēmumus un savā darbā pierādījis politisku neatkarību. Uzticot prezidenta pienākumus Zatleram arī turpmāk, tiks nodrošināta gan iekšpolitiska, gan ārpolitiska stabilitāte un prognozējamība, kas ir ārkārtīgi būtiska turpmākai valsts attīstībai un ekonomiskai izaugsmei, norāda VIENOTĪBA deputāti.

Tāpat nozīmīgs ir koalīcijas partneru – Zaļo un zemnieku savienības – publiski paustais atbalsts Zatlera kandidatūrai, jo koalīcijas vienprātībai šajā jautājumā ir ļoti liela nozīme, uzskata VIENOTĪBA.

VIENOTĪBA deputāti iecerējuši aicināt Valsts prezidentu uz tikšanos, lai pārrunātu šajā prezidenta pilnvaru laikā paveikto, kā arī nākamās prezidentūras laika būtiskākos uzdevumus.

Valsts prezidents ir Latvijas vērtību simbols pašmājās un starptautiski. Tā ir institūcija, kuras spēkos ir ietekmēt gan valsts iekšpolitiskos procesus, gan ārpolitikas virzību. Turklāt prezidents vienmēr pelnījis augstu sabiedrības uzticību, un sabiedrība ar šo institūciju vienmēr saistījusi lielas cerības. Tādēļ prezidenta ievēlēšana ir viens no nozīmīgākajiem Saeimas uzdevumiem, kas nedrīkst kļūt nedz par Latvijas politikas noslēpumu, nedz ķīlnieku politiskās varas spēlēs. Prezidenta izraudzīšanās un ievēlēšanās procesam jābūt caurskatāmam un saprotamam, jau iepriekš paudusi VIENOTĪBA.

Informāciju sagatavoja:
Laila Timrota
Apvienības VIENOTĪBA
preses sekretāre
Tālr.: 29373547
[email protected]

 

Dalies ar ziņu