VIENOTĪBA: finansējuma samazinājums reģionālajām slimnīcām visvairāk apdraud mazturīgos iedzīvotājus
Samazinot finansējumu reģionālo slimnīcu ambulatorajiem pakalpojumiem, visvairāk cietīs tieši aizsargājamās sabiedrības grupas – ģimenes ar bērniem, vecākā gadagājuma, kā arī mazturīgie reģionu iedzīvotāji, kuri ārstēšanos galvaspilsētā nevar atļauties, norāda partijas VIENOTĪBA valde.
1,22 miljonu eiro finansējuma pārdale par labu ambulatorās palīdzības sniegšanai Rīgas slimnīcās ir ievērojami samazinājusi šo pakalpojumu pieejamību reģionos. Līdzekļu trūkuma dēļ paredzams gan pacientu rindu pieaugums, gan šo pakalpojumu “kvotu” izsīkšana jau šī gada rudenī, brīdina VIENOTĪBA.
Partija norāda, ka šī problēma kārtējo reizi “nogrūsta” uz pašvaldību pleciem, jo tikai no to atbalsta šobrīd atkarīga reģionālo slimnīcu izdzīvošana un tas, vai pacientiem tajās ambulatorie pakalpojumi būs pieejami, norāda VIENOTĪBA.
VIENOTĪBA uzskata, ka pašreizējā kritiskā situācija veselības aprūpes finansēšanā samilzusi ne tikai nepietiekama finansējuma dēļ, bet arī tādēļ, ka trūkst skaidras un izlēmīgas rīcības, ieviešot un īstenojot nozarē nepieciešamās reformas, tostarp, valdības deklarācijā minēto veselības obligātos apdrošināšanu, kas jau divdesmit gadus sekmīgi darbojas pārējās Baltijas valstīs.
Veselības ministrijas vilcināšanās ar veselības aprūpes finansēšanas modeļa izveidi jau izsaukusi reģionālo slimnīcu, ģimenes ārstu un arodbiedrību protestus, kas draud pāraugt daudz plašākā sabiedrības neapmierinātībā un protestos. Sabiedrības un profesionāļu apspriešanai nekavējoties nepieciešams ilgtspējīgs veselības aprūpes finansēšanas modelis, kas ļautu nozarei izkļūt no radušās krīzes, uzsver VIENOTĪBA.