Skip to main content

VIENOTĪBA iesniedz priekšlikumus par kriminālatbildību partiju finansēšanas pārkāpējiem

Politisko partiju apvienības VIENOTĪBA Saeimas frakcijas deputāti precizējuši un atkārtoti iesnieguši 9. Saeimas sasaukumā Saeimas Juridiskajā komisijā nobēdzinātos Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izstrādātos grozījumus Krimināllikumā, kas paredz kriminālatbildību par partiju finansēšanas pārkāpumiem.

Saeimā iesniegto grozījumu mērķis ir diferencēt un pilnveidot atbildību par politisko partiju finansēšanas pārkāpumiem, nosakot kriminālatbildību par partiju vai to apvienību nelikumīgu finansēšanu, kas izpaudusies atļautā finansējuma apmēra pārsniegšanā, dāvinājuma (ziedojuma) netiešā nodošanā vai finanšu līdzekļu dāvināšanā (ziedošanā) bez pārskaitījuma attiecīgās politiskās partijas bankas kontā.

Tāpat kriminālatbildība paredzēta par šādu dāvinājumu (ziedojumu) pieņemšanu un pieprasīšanu veikt politiskās partijas vai tās apvienības nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā.

Šī likumprojekta aktualitāte joprojām nav mazinājusies, uzsver VIENOTĪBA, norādot, ka pateicoties šādām tiesību normām, kas ļaus izmeklēt partiju finansēšanas likuma pārkāpumus, izmantojot kriminālprocesuālās metodes, būs iespējams sekmīgi vērsties pret politisko partiju nelikumīgu finansēšanu un izmantot arī operatīvās darbības metodes, lai atklātu partiju „melnās kases”.

Informāciju sagatavoja:
Laila Timrota
Apvienības VIENOTĪBA
preses sekretāre
Tālr.: 29373547
[email protected]

 

Dalies ar ziņu