Skip to main content

VIENOTĪBA aicina saglabāt neregulāros pasažieru pārvadājumus

Lai saglabātu konkurenci un nodrošinātu pēc iespējas plašāku pārvadājumu pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem, Autopārvadājumu likumā jāsaglabā arī neregulārie pasažieru pārvadājumi, šodien, 24. martā, Saeimas plenārsēdē lemjot par izmaiņām pasažieru pārvadājumos, norādīja politisko partiju apvienības VIENOTĪBA Saeimas frakcijas deputāti.

Satiksmes ministrijas (SM) iesniegtie grozījumi Autopārvadājumu likumā, kas paredz likvidēt neregulāros pasažieru pārvadājumus, atļaujot tikai pārvadājumus pēc pasūtījuma, kas tiek veikti, pārvadājot iepriekš nokomplektētu pasažieru grupu ar noteiktu brauciena mērķi, sašaurina pasažieru iespējas izvēlēties pakalpojumu un nepiedāvā kvalitatīvi risināt nodokļu nemaksāšanu nozarē, uzskata VIENOTĪBA.

Esošā sabiedrisko pārvadātāju subsīdiju sistēma nenodrošina caurskatāmu un uz konkurenci orientētu pārvadājumu organizēšanu, taču SM ierosinājums nav šīs problēmas labākais risinājums, uzskata VIENOTĪBA.

Ir nepieciešams uzlabot esošo dotāciju sistēmu, vienlaikus saglabājot konkurenci pasažieru pārvadājumos, kas nav saistīti ar esošajiem maršrutiem, tādējādi veicinot pēc iespējas plašāku pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem. Aizliegums veikt neregulāros pārvadājumus neatrisinās problēmu pēc būtības, bet gan samazinās konkurenci pasažieru pārvadājumu nozarē vienas uzņēmēju grupas ietvaros. Tā vietā jāmeklē risinājums, kas neregulāros pārvadātājus motivētu izskaust nelegālo biznesu, uzskata VIENOTĪBA.


Informāciju sagatavoja:
Laila Timrota
Apvienības VIENOTĪBA
preses sekretāre
Tālr.: 29373547
[email protected]

 

Dalies ar ziņu