Skip to main content

VIENOTĪBA izveido sarunvedēju grupu Valsts prezidenta ievēlēšanai

Politisko partiju apvienības VIENOTĪBA valde 7. martā izveidojusi apvienības pārstāvju grupu, kuras uzdevums ir uzsākt sarunas ar koalīcijas partneriem un pārējiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, lai izraudzītos nākamo Valsts prezidenta amata kandidātu.

Līdztekus VIENOTĪBA līdzpriekšsēdētājas, Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas iniciētās Valsts prezidenta vēlēšanu sabiedriskās padomes darbam, kuras mērķis ir diskutēt par jautājumiem, kas saistīti ar Valsts prezidenta institūcijas konstitucionālo, politisko un sabiedrisko lomu, svarīgākajām Valsts prezidenta amata pienākumu pildīšanai nepieciešamajām zināšanām, pieredzi un reputāciju, politiķiem jau laikus jāsāk diskutēt arī par iespējamiem prezidenta amata kandidātiem, norāda VIENOTĪBA.

VIENOTĪBA pārrunu grupā deleģēti apvienības līdzpriekšsēdētāji – Ģirts Valdis Kristovskis, Solvita Āboltiņa un Aigars Štokenbergs. Apvienības līderi iecerējuši par Valsts prezidenta kandidāta izraudzīšanos diskutēt ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, norādot, ka tikai pārdomātās un atklātās diskusijās iespējams izraudzīties labāko, sabiedrības uzticību pelnījušu prezidentu.

Valsts prezidents ir Latvijas vērtību simbols pašmājās un starptautiski. Tā ir institūcija, kuras spēkos ir ietekmēt gan valsts iekšpolitiskos procesus, gan ārpolitikas virzību. Tuklāt prezidents vienmēr pelnījis augstu sabiedrības uzticību, un sabiedrība ar šo institūciju vienmēr saistījusi lielas cerības.

Tādēļ prezidenta ievēlēšana ir viens no nozīmīgākajiem Saeimas uzdevumiem, kas nedrīkst kļūt nedz par Latvijas politikas noslēpumu, nedz ķīlnieku politiskās varas spēlēs. Tas, cik caurskatāms un saprotams būs prezidenta ievēlēšanas process un kāds kandidāts šim amatam tiks izraudzīts un apstiprināts, ir politiķu atbildība, uzsver VIENOTĪBA valde.

Informāciju sagatavoja:
Laila Timrota
Apvienības VIENOTĪBA
preses sekretāre
Tālr.: 29373547
[email protected]

Dalies ar ziņu