Skip to main content

VIENOTĪBA jauniešu padome aicina atbalstīt lidojuma aizlieguma zonas izveidi Lībijas gaisa telpā

Šodien, 11. martā, VIENOTĪBA Jauniešu padome ir nosūtījusi oficiālu vēstuli Aizsardzības ministram A. Pabrikam, Ārlietu ministram Ģ. V. Kristovskim un Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājam O. Ē. Kalniņam, kurā aicina Latvijas amatpersonas bez ANO drošības padomes mandāta atbalstīt lidojuma aizlieguma zonas izveidi Lībijas gaisa telpā, atbalstot NATO misiju.

Lai novērstu asinsizliešanu Lībijā un veicinātu Kadaffi režīma sagrāvi, PPA VIENOTĪBA Jauniešu Padome (VJP) aicina Latvijas atbildīgās amatpersonas atbalstīt lidojuma aizlieguma zonas izveidi Lībijas gaisa telpā (vai vismaz tās daļā) NATO ietvaros. Kadaffi režīmam tas būtu nopietns trieciens, jo viņa militārais pārspēks balstās tieši uz gaisa spēkiem. Paātrinot Kadaffi režīma sagrāvi un liedzot viņam gaisa spēku izmantošanu tiktu glābts arī liels skaits cilvēku dzīvību.

Tāpat VJP aicina sekot Francijas piemēram un atzīt Lībijas opozīciju – Nacionālo pārejas padomi (National Transitional Council) kā vienīgo leģitīmo Lībijas valsts pārstāvi.

2011. gada sākums ir iezīmējies ar būtiskām uz demokratizāciju vērstām pārmaiņām virknē arābu valstu. Visspilgtāk šie procesi ir vērojami Tunisijā, Ēģiptē un Lībijā. Šo trīs valstu vidū visvairāk ir izcēlusies Lībija, kuras ekscentriskais līderis ir nolēmis palikt amatā „par katru cenu”. Šī mērķa sasniegšanai viņš ir pavēlējis viņam lojālajiem algotņiem (ārzemniekiem) un tām Lībijas armijas daļām, kas viņam vēl ir lojālas, apspiest nemierus jebkādiem līdzekļiem, tostarp ar smago bruņutehniku, artilēriju un arī aviāciju. Šo darbību dēļ ir nogalināti jau vairāki tūkstoši cilvēki un valstī, faktiski, norisinās karadarbība.

Politisko partiju apvienību VIENOTĪBA veidojošo partiju – „Jaunais laiks”, „Pilsoniskā savienība” un „Sabiedrība citai politikai” – jauniešu organizāciju veidotā VIENOTĪBAS Jauniešu padome tika dibināta 2010. gada 11. novembrī, un tā pārstāv vairāk nekā septiņus simtus jauniešu no visas Latvijas. Jaunieši, darbojoties četrpadsmit reģionālajās nodaļās, iesaistās lēmumu pieņemšanas procesā gan pašvaldību, gan valsts līmenī. Padomes mērķis ir mainīt sabiedrības, īpaši jaunu cilvēku negatīvo attieksmi pret politiku, parādot, ka, darbojoties visiem jauniešiem kopā, ir iespējams panākt labvēlīgas izmaiņas valstī.

 

 

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Laure
VIENOTĪBA Jauniešu padome
Tālr.: 26430296
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu