Skip to main content

VIENOTĪBA: Komerclikuma grozījumu pieņemšana ir pirmais solis ofšoru ierobežošanā

Šodien, 8. jūlijā, pieņemtie grozījumi Komerclikumā ir pirmais solis ofšoru ierobežošanai, norāda politisko partiju apvienības VIENOTĪBA Saeimas frakcijas deputāti. Tieslietu ministrijas izstrādātie un Saeimas pieņemtie grozījumi prasīs atklāt uzņēmumu patiesā labuma guvējus.

„Diemžēl Latvija ir viena no retajām valstīm, kurā dažādu nezināmas izcelsmes uzņēmēju aktivitāte ir īpaši augsta. Augsta ir arī vēlme slēpt iespējamus interešu konfliktus, neatklājot šo uzņēmumu patiesos labuma guvējus. Komerclikuma likuma grozījumu pieņemšana ir pirmais solis ofšoru ierobežošanā. Saeimai vēl būs jāstiprina patieso labuma guvēju atklāšana gan publiskajos iepirkumos, gan plašsaziņas līdzekļu un valsts stratēģiskās nozīmes uzņēmumos,” uzstājoties Saeimas debatēs, norādīja VIENOTĪBAS Saeimas frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis.

Līdz ar šo grozījumu pieņemšanu katram uzņēmumam, kura īpašnieks ir fiziska persona ar vairāk nekā 25% kapitālsabiedrības daļu, būs šīs personas jāatklāj Komercreģistram. Par nepatiesas informācijas sniegšanu vai atteikšanos to sniegt, paredzēta kriminālatbildība.

Grozījumi ir būtisks papildinājums šobrīd spēkā esošajai Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likuma normai, kas nosaka gadījumus, kad uzņēmumam, atverot kontu komercbankā, jānorāda tā patiesais labuma guvējs.

Informāciju sagatavoja:
Laila Timrota
Apvienības VIENOTĪBA
preses sekretāre
Tālr.: 29373547
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu