Skip to main content

VIENOTĪBA lūdz sasaukt komitejas ārkārtas sēdi, lai atklāti un pēc būtības izskatītu “Rīgas satiksmes” budžetu

Partijas Vienotība Rīgas domes (RD) deputāti un frakcijas „Demokrātiskie patrioti” deputāti atkārtoti iesnieguši pieprasījumu sasaukt Satiksmes un transporta lietu komitejas sēdi, aicinot izskatīt Rīgas pilsētas iedzīvotājiem nozīmīgos jautājumus Rīgas domes noteiktajā darba laikā, vienlaikus nodrošinot SIA „Rīgas satiksme” valdes priekšsēdētāja Leona Bemhena klātbūtni.

Rīgas pašvaldības uzņēmuma „Rīgas satiksme” budžeta un mikroautobusu pasažieru pārvadājumu pakalpojuma ieviešanas plāns jāizskata atklāti un pēc būtības. Visi jautājumi, kas saistīti ar Rīgas satiksmi, būtiski ietekmē pašvaldības budžeta izdevumus un katra rīdzinieka ikdienu, uzskata Vienotības RD deputāti.

Diemžēl izskatīt „Rīgas satiksmes” budžeta līdzekļu lietderību atklāti un pēc satura nav izdevies, jo satiksmes jomu pārraugošās komitejas vadītājs Vadims Baraņņiks (SC/GKR) līdz šim slēpies aiz slēgtām durvīm, liedzot rīdziniekiem iespēju piedalīties sēdēs. Vienlaikus pilnībā tiek ignorēts opozīcijas deputātu pieprasījums nodrošināt uzņēmuma „Rīgas satiksme” atbildīgo amatpersonu piedalīšanos sēdē.

Vienotība RD deputāti norāda, ka uzņēmums „Rīgas satiksme” jau ceturto gadu strādā ar zaudējumiem, kurus sedz no nodokļu maksātāju naudas, nemitīgi palielinot Rīgas pašvaldības budžeta dotācijas apmēru uzņēmumam. Lai slēptu patieso zaudējumu apjomu, 2013. gadā Rīgas domes koalīcija pieņēma budžetu ar slēptu 10 miljonus latu lielu deficītu, jo budžeta pieņemšanas brīdī jau bija zināms, ka izdevumi „Rīgas satiksmei” būs daudz lielāki.

Daudzas sūdzības saņemtas par jauno mikroautobusu pasažieru pārvadājumu pakalpojuma ieviešanu.

„Tāpat kā visi rīdzinieki vēlamies zināt, kā tiks īstenots šis projekts, vai pieaugs biļešu cenas mikroautobusos, vai pakalpojuma piedāvājums būs līdzvērtīgs līdzšinējam. Kā arī skaidri jāatbild uz jautājumu, kā konkursā varēja uzvarēt firma, kas dibināta tikai nedēļu pirms konkursa beigām!” uzsver deputāti.

Papildus informācija:
Juris Viņķelis
Tālr.: 29243996

Ziņu sagatavoja:
Ieva Graudiņa-Šutko
Partijas „Vienotība” deputātu frakcijas referente
Tālr.: 26189652
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu