Skip to main content

VIENOTĪBA rosina liegt izmantot deklarēto dzīvesvietu atšķirīgas maksas noteikšanai sabiedriskajā transportā

Partijas VIENOTĪBA Saeimas frakcijas deputāti rosina ar likumu liegt izmantot iedzīvotāju deklarēto dzīvesvietu kā iemeslu atšķirīgas braukšanas maksas noteikšanai sabiedriskajā transportā. Šādas izmaiņas paredzētas Saeimā iesniegtajos grozījumos Sabiedriskā transporta pakalpojumu likumā.

Rīgā kā Latvijas galvaspilsētā koncentrēta nacionālā līmeņa valsts pārvalde, Rīga ir visas valsts kultūras, uzņēmējdarbības, ārstniecības un izglītības iestāžu centrs. Īstenojot ieceri par dārgāku braukšanas maksu galvaspilsētā nedeklarētajiem iedzīvotājiem, šīs Rīgas kā galvaspilsētas funkcijas tiktu ignorētas, nostādot nevienlīdzīgā situācijā ārpus Rīgas deklarētos Latvijas iedzīvotājus, kuriem nav citu alternatīvu Rīgā sniegtajiem pakalpojumiem, iesniegtos likuma grozījumus pamato VIENOTĪBA.

Latvija ir vienots veselums, Latvijas iedzīvotāju dalīšana „savējos” un „svešajos”, pretnostatot Rīgu citiem Latvijas novadiem ir nepieņemama, uzskata VIENOTĪBA. Tāpat partija vērš uzmanību, ka centieni mākslīgi palielināt Rīgā deklarējušos iedzīvotāju skaitu ievērojami mazinās šo – pārējo pašvaldību rīcībspēju.

Tas ir valstisks jautājums, un Rīgā deklarēto iedzīvotāju skaitu nedrīkst paaugstināt uz mazo pašvaldību izdzīvošanas rēķina. Rīgas ekonomiskās labklājības radīšanā piedalās visa Latvija, pauž VIENOTĪBA.

Dalies ar ziņu