Skip to main content

VIENOTĪBA rosina mainīt deputātu kompensāciju sistēmu

Partijas VIENOTĪBA Saeimas frakcijas deputāti iesnieguši grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā, rosinot pielāgot Saeimas deputātiem pēc pilnvaru beigām izmaksājamā pabalsta apjomu deputāta pilnvaru termiņa ilgumam.

VIENOTĪBA rosina noteikt, ka Saeimas deputāts, kura pilnvaru termiņš ir vismaz seši mēneši, bet tas nepārsniedz vienas Saeimas pilnvaru laiku, turpmāk saņems pabalstu vienas mēnešalgas apjomā. Pabalstu divu mēnešalgu apjomā rosināts piešķirt deputātiem, kuri parlamentā nostrādājuši vairāk nekā vienu Saeimas sasaukumu, bet nepārsniedz divu Saeimas pilnvaru laiku. Savukārt, ja deputāts savus pienākumus nepārtraukti pildījis vairāk nekā divus Saeimas sasaukumus, pabalsta apjoms sasniedz trīs mēnešalgas.

Savukārt deputāti, kuru mandāts izbeidzas līdz ar attiecīgās Saeimas pilnvarām, bet deputāta pilnvaru termiņš nesasniedz sešus mēnešus, pabalstu nesaņem, rosina noteikt VIENOTĪBA.

Tāpat likumprojekts paredz vienreizējā pabalsta samazināšanu līdz vienas mēnešalgas apmēram tiem Saeimas deputātiem, kuru mandāts izbeidzas sakarā ar to, ka tiek atjaunots mandāts deputātam, kurš to nolicis laiku.

Iesniegto grozījumu mērķis ir labot līdz šim spēkā esošās pārmērības Saeimas deputātiem izmaksājamo pabalstu mehānismā. Ir jānovērš situācija, kad Saeimas deputāti, kuri Saeimā nostrādājuši tikai pāris mēnešu, kā tas bijis atlaistās 10. Saeimas gadījumā, saņem kompensācijas, turklāt tādā pašā apjomā, kā deputāti, kuri Saeimā bijuši vairākus sasaukumus, norāda VIENOTĪBA.

Līdz ar likumprojekta pieņemšanu tiks būtiski samazināti Saeimas budžeta izdevumi, norāda likumprojekta iesniedzēji.

Informāciju sagatavoja:
Laila Timrota
partijas VIENOTĪBA
preses sekretāre
Tālr.: 29373547
[email protected]

 

Dalies ar ziņu