Skip to main content

VIENOTĪBA uzstāj uz valdības deklarācijā vēlētājiem doto solījumu turēšanu

Izstrādājot un apstiprinot valdības rīcības plānu, valdības vadītājs nedrīkst pieļaut atkāpšanos no valdības deklarācijā ietverto uzdevumu izpildes. Šādu lēmumu šodien, 11.aprīlī, pieņēmusi partijas VIENOTĪBA valde.

Drošība, izglītība un veselība ir valdības darba prioritātes. Tās ir prioritāras jomas, par kuru sakārtošanu VIENOTĪBA iestājusies vienmēr, tās, līdz ar katrā nozarē būtiskākajiem un neatliekamākajiem veicamajiem uzdevumiem, apstiprinātas VIENOTĪBAS plānā Latvijas simtgadei. VIENOTĪBA nepieļauj iespēju valdības rīcības plānā no šiem jautājumiem atkāpties un uzskata par nepieļaujamu meklēt ieganstus un atrunas neturēt sabiedrībai doto vārdu, norāda valde.

Diemžēl šobrīd izskatās, ka valdības vadītājs negrib savu valdību apgrūtināt ar sarežģītiem darbiem, tādēļ atšķirībā no valdības deklarācijas, rīcības plāns sastāv tikai no tehniskiem ministrijām veicamiem uzdevumiem. Tas būtībā ir tukšs dokuments, kurā valdība mēģina atkāpties no pašas deklarācijā ambiciozi izvirzītajiem solījumiem, un tā šībrīža formā ir pretrunā valdības deklarācijai. Tā ir gan parlamenta, gan vēlētāju muļķošana, uzskata VIENOTĪBAS valdes locekļi.

VIENOTĪBA norāda, ka Deklarācijā par Māra Kučinska vadītā Ministru kabineta iecerēto darbību ietverti daudzi katrai nozarei būtiski jau drīzumā veicami uzdevumi, kuru izpildi ar savu parakstu apstiprinājis gan valdības vadītājs, gan katrs valdības ministrs. Šis ir valdības darba pamatdokuments, kam dots Saeimas mandāts, un atkāpšanas no tā nav pieļaujama.

Jautājumu par valdības rīcības plāna saturu un tā atbilstību valdības deklarācijai VIENOTĪBA rosinās pārrunāt arī koalīcijas partiju šīsdienas sadarbības padomes sēdē.

Dalies ar ziņu