Skip to main content

VIENOTĪBAS deputāti balso pret ekskluzīviem noteikumiem vides reklāmas jomā

Šodien 7. jūlijā Rīgas domes sēdē Vienotības deputāti balsoja pret grozījumiem Rīgas domes saistošajos noteikumos "Par pašvaldības nodevu par reklāmas, afišu, sludinājumu izvietošanu Rīgā", kas paredz palielināt uzņēmējiem vides reklāmas nodevas bāzes likmi no 1,57 līdz 1,85 eiro.

Deputāti par nepieņemamu uzskata likmes palielināšanu laikā, kad atsevišķam vides reklāmas jomā strādājošam uzņēmējam pašvaldības kapitālsabiedrība Rīgas satiksme bez konkursa ir piešķīrusi ekskluzīvu iespēju izvietot reklāmas sabiedriskā transporta pieturvietās par bāzes likmi 0,43 eiro.

„Vairāk nekā četras reizes zemākas nomas maksas piešķiršana konkrētam uzņēmējam, kurš ir izvēlēts bez konkursa, apliecina nevēlēšanos ievērot godīgas un vienlīdzīgas konkurences principu, kā arī rada bažas par korupcijas iespēju izvēloties šo uzņēmēju,” uzskata deputāts Olafs Pulks.

Vienotības deputāti lūgs VARAM nesaskaņot saistošos noteikumus un Finanšu ministriju izvērtēt, vai šādu ekskluzīvu tiesību piešķiršana bez konkursa ir pašvaldības kompetencē.

Dalies ar ziņu