Skip to main content

VIENOTĪBAS deputāti iesniedz priekšlikumu ģenerālprokuroru apstiprināt atklāti

Pirmdien, 19. aprīlī, politisko partiju apvienību VIENOTĪBA veidojošo partiju Saeimas deputāti iesnieguši grozījumus Saeimas kārtības rullī, rosinot ģenerālprokuroru apstiprināt amatā, balsojot atklāti.

Priekšlikumu Saeimas prezidijam iesnieguši partijas „Jaunais laiks” (JL) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Dzintars Zaķis un JL Saeimas frakcijas deputāte Silva Bendrāte, partijas „Pilsoniskā savienība” (PS) Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Anna Seile un priekšsēdētājas vietniece Ilma Čepāne, kā arī partijas „Sabiedrība citai politikai” Saeimas deputāts Aigars Štokenbergs.

Saeima 15. aprīlī aizklātā balsojumā, 45 deputātiem balsojot „par” un 47 – „pret”, noraidīja Jāņa Maizīša atkārotu apstiprināšanu ģenerālprokurora amatā. „Tādējādi ir mests gļēvs izaicinājumu tiesiskai Latvijas valstij,” uzskata politisko partiju apvienības VIENOTĪBA priekšsēdētājs Ģirts Valdis Kristovskis. „Maizīša pārvēlēšana amatā bija valsts tiesiskuma un arī politisko partiju godaprāta pārbaude,” norāda JL valdes priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Ģ. V. Kristovskis uzsver: „Šie notikumi norāda uz nepieciešamību mainīt ģenerālprokurora apstiprināšanas kārtību. Valsts tiesiskuma nodrošināšanai ir būtiski, lai šo amatpersonu apstiprinātu ar atklātu, nevis aizklātu balsojumu. Sabiedrībai ir jāredz, kāda ir viņu ievēlēto deputātu nostāja. Politiskās partijas ir jāpiespiež darboties atklāti, ja tās to nevēlas vai nespēj brīvprātīgi.”

Politisko partiju apvienību VIENOTĪBA 2010. gada 6. martā nodibināja partijas „Jaunais laiks” (JL), „Pilsoniskā savienība” (PS) un „Sabiedrība citai politikai” (SCP). Apvienības uzdevums ir sākt Latvijas politisko un sabiedrisko spēku saliedēšanu, balstoties uz kopējām vērtībām un vienotu organizāciju. Apvienības mērķis ir radīt jaunu politisku kultūru Latvijā, platformu, uz kuras strādāt ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kam svarīga pārticīga, godīga un eiropeiska Latvija.

Dalies ar ziņu