Skip to main content

VIENOTĪBAS Domes sēdē diskutē par izmaiņām izglītības sistēmā

FOTO no domes sēdes

2015. gada 14. februārī partijas VIENOTĪBA Domes sēdē, kas noritēja Jelgavā, tika diskutēts gan par gaidāmajām izmaiņām izglītības sistēmā un kādi vēl papildus uzlabojumi veicami IZM izstrādātajā dokumentācijā, gan arī par to, kā gaidāmās izmaiņas ietekmēs lauku un pilsētu skolas. Pirms Domes sēdes katrai no partijas nodaļām tika lūgts iesniegt savus priekšlikumus Izglītības un zinātnes ministrijas  parlamentāram sekretāram Edvardam Smiltēnam, tādejādi nodrošinot iespēju paust savu viedokli vai ierosinājumus. VIENOTĪBAS Liepājas nodaļa nosūtīja vairākus priekšlikumus pedagogu atalgojuma aprēķiniem, kā arī pauda savu viedokli skolu apvienošanas jautājumā un izglītības kvalitātes uzlabošanā.

Domes sēdē izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile prezentācijā izklāstīja pašreizējo situāciju vispārējā izglītības sistēmā, uzsverot, ka gandrīz visos statistikas rādītājos Latvija ir kaut kur pa vidu un dažkārt ar tendenci uz zemiem rādītājiem, kas uzskatāmi parāda par nepieciešamām izmaiņām izglītībā.

M. Seile uzsvēra, ka izmaiņas vispārējā izglītības sistēmā tiks balstīta 3 nosacījumos, proti, – izglītības kvalitāte, pieejamība un izmaksu efektivitāte.

Informāciju sagatavoja:
VIENOTĪBA Liepājas nodaļa
E-pasts:
[email protected]

Dalies ar ziņu