Skip to main content
Vienotības Jaunatnes organizācija kopā ar citām jauniešu organizācijām  aicina uz izlēmīgu valdības rīcību Krievijas protestu un A. Navaļnija aizsardzības jautājumos

Vienotības Jaunatnes organizācija kopā ar citām jauniešu organizācijām aicina uz izlēmīgu valdības rīcību Krievijas protestu un A. Navaļnija aizsardzības jautājumos

Šodien, 2021. gada 25. janvārī, Vienotības Jaunatnes Organizācija kopā ar citām jauniešu politiskām un nepolitiskām organizācijām izsūtīja atklātu vēstuli Latvijas Valsts prezidentam Egilam Levitam, Ministru prezidentam Arturam Krišjānim Kariņam, Ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam un Saeimas deputātiem, kurā aicina Latvijas valdību palīdzēt Krievijas pilsoniskajai sabiedrībai. Tiek aicināts gan vienpersoniski, gan ar rīcības koordināciju ar pārējām Baltijas valstīm un ES, spert sekojošus soļus: pastiprināt sankcijas pret Krievijas valdošajam režīmam pietuvinātajām oligarhiem, personām un uzņēmumiem; lūgt sociālo vietņu “Facebook” un “Google” skaidrot savu lomu opozīcijas ziņu cenzēšanā.

Pati jauniešu organizāciju vēstule skaidri norāda uz Krievijas situācijas nepieņemamību. Organizācijas iestājas pret varasiestāžu patvaļu un drošības iestāžu brutālu izrīkošanos ar varas kritiķiem, protestētājiem un opozicionāriem. Jaunieši vēstulē piesauc arī latviešu un krievu tautas tieksmi atbrīvoties no totalitāra jūga pirms 30 gadiem, un ar nožēlu norāda, ka Krievijas tauta nu atkal ir spiesta būt par savas varas upuri.

Organizācijas savā vēstulē piesauc arī iepriekšējos Vladimira Putina režīma mēģinājumus atbrīvoties no opozicionāriem: tiek pieminēts gan Sergejs Magņitskis, gan Boriss Ņemcovs. Kārtējais mēģinājums apklusināt varas opozicionārus jauniešiem liekas nepieņemams. Tāpēc, savā vēstulē tie aicina Latvijas amatpersonas rīkoties, lai sniegtu palīdzību Krievijas pilsoniskai sabiedrībai.

Vienotības Jaunatnes organizācijas jaunievēlētais valdes priekšsēdētājs Dāvis Mārtiņš Daugavietis norāda, ka: “Tas, kas notiek mums kaimiņos ir nepieņemami, un ja mums ir iespēja palīdzēt Krievijas pilsoniskai sabiedrībai, kas pretojas brutālajam Vladimira Putina režīmam, tad tas ir mūsu pienākums to darīt. Vienotības Jaunatnes Organizācija iestājas pret jebkāda veida cilvēktiesību pārkāpumiem.”

Tikmēr Vienotības Jaunatnes organizācijas ārlietu sekretārs Aleksandrs Mironovs uzsver, ka: “Vienotības Jaunatnes organizācijai patiesi rūp cilvēktiesību un demokrātijas pamatprincipu ievērošana ne tikai Latvijā, bet arī citviet pasaulē. Līdz ar to, tas ir tikai likumsakarīgi, ka mēs iniciējām šīs vēstules tapšanu.”

Informāciju sagatavoja:
Vienotības Jaunatnes organizācija
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu