Skip to main content

VIENOTĪBAS jaunieši piemin Latvijas Brīvības cīņu noslēgumu

2011. gada 11. augustā plkst. 12.00 VIENOTĪBAS jaunieši ar ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa Rīgā atzīmēja Latvijas Brīvības cīņu noslēgumu un Latvijas diplomātu ievērojamu starptautisku panākuma – Latvijas un Padomju Krievijas miera līguma noslēgšanas, 91. gadadienu.

Plkst. 12.45 – vēsturiskajā Latvijas un Padomju Krievijas miera līguma parakstīšanas laikā – Vienotības delegācija apsveica Krievijas Federācijas vēstnieku Latvijā ar 91.gadadienu, kopš miera noslēgšanas abu valstu starpā, Krievijai kā pirmajai atzīstot 1920. gada Latvijas suverenitāti de jure. Šajā laikā Krievijas vēstniecība bija sarūpējusi patīkamu pārsteigumu sagaidot Vienotības pārstāvjus ar krāsainu balonu palaišanu gaisā.

Vēlāk VIENOTĪBAS jaunieši pulcējās uz svinīgu maltīti vēsturiski ar Brīvības cīņām visciešāk saistītā vietā Rīgā – Uzvaras parkā, atgādinot, ka pat savu nosaukumu tas ieguvis tieši pateicoties vienai no Latvijas uzvarām Brīvības cīņās – uzvarai pār bermontiešiem, kas bija būtisks panākumu kaldinātājs turpmākajai visas Latvijas atbrīvošanai un uzvarai Latgalē.

Pirms Latvijas neatkarības iznīcināšanas 1940. gadā, 11. augusts bija svinama diena. PPA Vienotības jaunieši aicina neaizmirst tās nozīmīgumu arī šodien. Arī Latvijas ārlietu un aizsardzības ministri ir uzsvēruši šī vēsturiskā notikuma nozīmīgumu. Arī pērn notikušas gan jauniešu akcijas šīs dienas piemiņai, gan valstiska līmeņa pasākumi, kuru iesāktā tradīcija ir turpināma arī turpmāk.

Pasākumā piedalījās arī VIENOTĪBAS 11. Saeimas deputātu kandidāti Edgars Engīzers, Kārlis Līdaks, Krišjānis Liepiņš un Krišjānis Bušs.

Informāciju sagatavoja:
pasākuma koordinators,
Edgars Engīzers
Tālr.: 26547676
E-pasts: [email protected]

 

Dalies ar ziņu