Skip to main content

VIENOTĪBAS kodolu 10. Saeimas vēlēšanās veidos JL, PS un SCP

Politisko partiju apvienība VIENOTĪBA ir pieņēmusi lēmumu, ka apvienības saraksta kodolu 10. Saeimas vēlēšanās veidos trīs partijas – Jaunais laiks, Pilsoniskā savienība un Sabiedrība citai politikai. Ir pieņemts lēmums pārtraukt sadarbības sarunas par kandidēšanu vienā vēlēšanu sarakstā ar partijām „Tēvzemei un brīvībai/LNNK un „Visu Latvijai”, savukārt sarunas tiek turpinātas ar reģionālajām partijām un Kristīgi demokrātisko savienību. Tā šodien, 28. maijā, preses konferencē informēja VIENOTĪBAS līderi Ģirts Valdis Kristovskis, Solvita Āboltiņa un Aigars Štokenbergs.

Reģionālās partijas, ar kurām VIENOTĪBA šobrīd turpina sarunas par iespējamām sadarbības formām un atsevišķu kandidātu startēšanu vēlēšanās no VIENOTĪBAS saraksta, ir Liepājas partija, partija „Tukuma pilsētai un novadam”, Reģionu partija un partija „Suitu zeme”.

VIENOTĪBAS priekšsēdētājs Ģirts Valdis Kristovskis preses konferencē informēja: „Lai arī VIENOTĪBU veidojošajām partijām bija dažādi viedokļi par Tēvzemei un brīvībai/LNNK un Visu Latvijai kā sadarbības partneru piesaistīšanu 10. Saeimas vēlēšanās, mēs joprojām raugāmies uz šīm partijām kā uz potenciālajiem sadarbības partneriem. Lai arī kandidēsim dažādos sarakstos, mēs ceram sadarboties pēc vēlēšanām valstiski svarīgos jautājumos. Mēs bez šaubām vēlam šīm partijām veiksmi.”

VIENOTĪBAS līdzpriekšsēdētāja Solvita Āboltiņa preses konferencē uzsvēra: „Pārticīgas un stabilas demokrātijas balstās spēcīgās partijās, tāpēc VIENOTĪBA neredz bezpartejisku kandidātu iekļaušanu vēlēšanu sarakstā kā pastāvīgu praksi. Politisko procesu veido politiskās partijas, un tās nodrošina atbildīgumu lēmumu pieņemšanā. Tiem cilvēkiem, kas ir gatavi startēt vēlēšanās un jūt sevī spēku mainīt šo valsti, ir jāstājas partijās. Ir jānāk, atklāti un atbildīgi jāpiedalās – cita ceļa demokrātijā nav.”

Kā lēmusi VIENOTĪBA, ir iespējama arī izņēmuma situācija, ka VIENOTĪBAS sarakstā 10. Saeimas vēlēšanās ir vieta kandidātiem no citām partijām vai bezpartejiskiem kandidātiem. Jau šobrīd Sarmītei Ēlertei kā bezpartejiskai kandidātei ir rezervēts pirmais numurs VIENOTĪBAS Zemgales sarakstā. Šādu izņēmumu, pieņemot vienbalsīgu lēmumu, ir apstiprinājusi VIENOTĪBAS valde. Trīs partiju kopīgs atbalsts būs jāpanāk arī attiecībā uz citiem bezpartejiskiem vai citu partiju kandidātiem, ja tādi tiks piedāvāti.

VIENOTĪBAS līdzpriekšsēdētājs Aigars Štokenbergs preses konferencē norādīja: „Savulaik sarunas par iespējamu sadarbību tika uzsāktas arī ar Latvijas Socialdemokrātisko strādnieku partiju (LSDSP). Diemžēl savu vadītāju darbības dēļ LSDSP neatbilda tiem principiem, zem kuriem parakstījāmies pagājušā gada 24. augustā, atzīmējot Baltijas ceļa divdesmitgadi – godīgums un atklātums politikā. Lai arī sadarbība ar LSDSP šo iemeslu dēļ nav iespējama, viņu vidū ir cilvēki, kas domā valstiski un atbildīgi. Mēs esam atvērti sadarbībai ar atsevišķiem LSDSP biedriem un esam gatavi atvēlēt viņiem vietu VIENOTĪBAS sarakstā. Tādējādi mēs spēsim 10. Saeimā īstenot to sociāli atbildīgo politiku, par ko iestājas Sabiedrība citai politikai un ko atbalsta VIENOTĪBA.”

Politisko partiju apvienību VIENOTĪBA 2010.gada 6.martā nodibināja JL, PS un SCP. Apvienības uzdevums ir sākt Latvijas politisko un sabiedrisko spēku saliedēšanu, balstoties uz kopējām vērtībām un vienotu organizāciju. Apvienības mērķis ir radīt jaunu politisku kultūru Latvijā, platformu, uz kuras strādāt ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kam svarīga pārticīga, godīga un eiropeiska Latvija.

Dalies ar ziņu