Skip to main content
VIENOTĪBAS Saeimas frakcija: e-veselība kā sistēma faktiski neeksistē

Foto: shutterstock.com

VIENOTĪBAS Saeimas frakcija: e-veselība kā sistēma faktiski neeksistē

E-veselība šobrīd nefunkcionē pilnā apjomā un kopš sistēmas ieviešanas faktiski ir pieejama vienīgi e-recepte un e-veselības lapa, kas ir tikai maza daļa no sistēmas. Iekams kļūdas nav izlabotas un tā nav kvalitatīva kopumā, VIENOTĪBA nevar atbalstīt papildus līdzekļu piešķiršanu sistēmas tālākai izstrādei.


Hosams Abu Meri, VIENOTĪBAS frakcijas priekšsēdētājs: “Atbildes pēc būtības par to, kādēļ e-veselība funkcionē nekvalitatīvi, no Veselības ministrijas ierēdņiem mēs šodien nesaņēmām, un mums ir nopietnas bažas par papildus finansējuma piešķiršanas lietderību, iekams nav labotas kļūdas.

 

Šobrīd e-veselība nedz pacientiem, nedz ārstiem nesniedz tās iespējas, ko no šādas sistēmas sabiedrība sagaida 21. gadsimtā."

 

VIENOTĪBAS ieskatā veselības nozares sakārtošana ir viens no šīs valdības svarīgākajiem uzdevumiem, lai sabiedrībai būtu pieejama kvalitatīva veselības aprūpe. E-veselība ir nozarē ilgi gaidīts un nepieciešams produkts, taču līdz ar tās ieviešanu tiek saņemtas pastāvīgas sūdzības par tehniskām problēmām.


“Pacientu datiem e-veselības sistēmā ir jābūt drošībā un sistēmai ir jāfunkcionē stabili, neradot sarežģījumus pacientiem,” uzver Hosams Abu Meri.

Papildus informācijai:
Partijas VIENOTĪBA Saeimas frakcija
Tālr.: +371 67087224
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu