Skip to main content

VIENOTĪBAS valde: Vidiņa darbības izvērtēšana nav Latvijas politiskās dienaskārtības jautājums

Jura Vidiņa darbības izvērtēšana partijā VIENOTĪBA nav Latvijas šībrīža politiskās dienaskārtības jautājums, norāda VIENOTĪBAS valde, lemjot šobrīd neskatīt Ētikas komisijas virzīto jautājumu par Vidiņa darbības vērtēšanu un “iesaldējot” šī jautājuma tālāku risināšanu.

VIENOTĪBAS valdes uzdevums ir Laimdotas Straujumas vadītās valdības stiprināšana, saglabājot tās lemtspēju un efektīvu darbību valsts un sabiedrības interesēs. Šis nav brīdis, kad VIENOTĪBA varētu atļauties jautājumus, kas skar ikvienu ģimeni Latvijā, atlikt “otrajā plānā”, tā vietā par prioritāru izvirzot iekšējo domstarpību risināšanu.

Šobrīd gan saspringtā un satraucošā ģeopolitiskā situācija, gan aktuālie iekšējās drošības un tautsaimniecības izaugsmes jautājumi ir tie, kuru risināšanai pievēršama visnopietnākā uzmanība. VIENOTĪBAS kā koalīcijas vadošās partijas pienākums ir turpināt darbu gan pie enerģētiskās neatkarības stiprināšanas un gāzes tirgus liberalizācijas, gan valsts ekonomikas stabilizācijas, preventīvi novēršot iespējamus Krievijas agresijas un Ukrainas teritorijas daļas aneksijas radītos satricinājumus pašmāju eksportējošajiem uzņēmumiem un valsts tautsaimniecībai kopumā.

Tāpat nepieciešami izlēmīgi risinājumi, rodot papildus līdzekļus valsts iekšējās drošības stiprināšanai, kā arī jāturpina darbs pie ilgtspējīgas izglītības sistēmas izveides un sabiedrības sociālās aizsardzības.

Ir politiski bezatbildīgi pieļaut, ka šo jautājumu efektīvu risināšanu aizēno valstiski un politiski maznozīmīgu tēmu un organizācijas iekšējo nesaskaņu nonākšana publiskajā dienaskārtībā.

Dalies ar ziņu