Skip to main content

Vilka vadītā darba grupa vienojās par turpmākās sadarbības principiem

Piektdien, 7. janvārī, notika finanšu ministra Andra Vilka vadītās darba grupas pirmā sēde. Darba grupa izveidota Koalīcijas sadarbības padomes uzdevumā, lai sagatavotu priekšlikumus 2011. gadā realizējamajiem rīcības virzieniem gan reformu jomā, gan uz iespējamiem konsolidācijas pasākumiem šā un 2012. gadā.

„Pirmajā darba grupas sēdē mēs vienojāmies par darba mērķiem, sadarbības principiem, kā arī mandātu un darba metodēm. Mūsu uzdevums ir piedāvāt Koalīcijas sadarbības padomei, kā arī visai sabiedrībai kvalitatīvus un ilgtermiņa risinājumus publiskā sektora reformām, tādējādi laicīgi uzsākot darbu pie nākamā gada budžeta izstrādes. Latvija turpinās jau uzsākto ceļu uz sabalansēto budžetu, lai 2014. gadā pievienotos eiro zonai,” norāda darba grupas vadītājs finanšu ministrs Andris Vilks.

Sēdes laikā katrs darba grupas loceklis ir paudis savu redzējumu par iespējamiem priekšlikumiem reformu īstenošanai, kā arī iepazīstināja ar savu redzējumu un viedokļiem par turpmāko sadarbību.
Visi darba grupas locekļi ir vienisprātis, ka tās mērķis ir ne tikai sagatavot priekšlikumus šā gada budžeta papildu konsolidācijai, bet primāri izdiskutēt par kvalitatīviem ilgtermiņa pasākumiem, kas nestu ievērojamu pienesumu publiskā sektora reformām, kā arī ilgtermiņā visam valsts budžetam.

Nākamajā sēdē darba grupas locekļi uzsāks debates par iespējamiem pasākumiem nozaru griezumā, kā arī izvērtēs starptautisko partneru paustus viedokļus par papildu nepieciešamajiem budžeta konsolidācijas pasākumiem.

Ir jāatzīmē, ka darba grupas locekļi ir ne tikai eksperti, bet viņu darbības lauks ikdienā ir saistīts ar kādu no konkrētajām nozarēm, tā piemērām, darbs pašvaldībās, izglītības, sociālajā vai finanšu sektorā.

Atgādinu, ka darba grupas vadītājs ir finanšu ministrs Andris Vilks. Darba grupā strādā arī Finanšu ministrijas parlamentārā sekretāre Ilze Viņķele, Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Klāvs Olšteins, Tieslietu ministrijas padomnieks Gatis Kokins, Saeimas deputāts Didzis Zemmers, Liepājas domes izpilddirektora vietnieks, Finanšu pārvaldes vadītājs Ronalds Fricbergs, Ventspils domes pārstāve Inta Komisāre, kā arī Banku augstskolas asociētais profesors Jānis Grasis.
 

Informāciju sagatavoja:
Aleksis Jarockis
Finanšu ministra preses sekretārs
Tālr. 67083994
[email protected]

Dalies ar ziņu