Skip to main content

Vilks: Liepājai ir labs nākotnes izaugsmes potenciāls

Piektdien, 17. decembrī, finanšu ministrs Andris Vilks reģionālās vizītes ietvaros apmeklēja Liepāju. Vizītes ietvaros ministrs tikās ar Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāju Uldi Sesku, kā arī citiem pašvaldības vadības pārstāvjiem, ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) nodokļu pārvaldes vadību un darbiniekiem Liepājā, kā arī viesojās AS „Liepājas Metalurgs”.

„Liepājai ir ļoti labs nākotnes izaugsmes potenciāls, jo pilsētas vadība, uzņēmēji un iedzīvotāji daudz jau paveikuši, lai viņu pilsēta attīstītos. Līdz šim pilsētā jau ir pilnveidota uzņēmējdarbības vide, sakārtota sociālā un kultūras dzīve, tāpēc nākotnē Liepāja kļūs arvien pievilcīgākā investoriem. Liepājā es saskatu attīstības ambīcijas pat Baltijas mērogā,” norāda finanšu ministrs Andris Vilks.

Domes priekšsēdētājs Uldis Sesks informēja ministru par šā gada nodarbinātības, rūpniecības un eksporta rādītājiem. Ministrs arī tika iepazīstināts ar Eiropas Savienības fondu apguvi, kā arī 2011. gadā plānotājiem pilsētas infrastruktūras attīstības projektiem un to ietekmi uz Kurzemes reģiona attīstību.

Vizītes ietvaros ministrs tikās ar VID nodokļu pārvaldes vadību un darbiniekiem Liepājā, kā arī apmeklēja ostu. VID vadība informēja ministru par dienesta darbību reģionā un turpmākajām darbības prioritātēm cīņā ar ēnu ekonomiku.

Vizītes noslēgumā ministrs viesojās AS „Liepājas Metalurgs”, kura vadība informēja par plānoto uzņēmuma modernizāciju, tāpēc A. Vilks klātienē apmeklēja rūpnīcas martena krāšņu cehu. Uzņēmuma vadība informēja ministru, ka tuvākajā laikā uzņēmums pilnībā pāries uz jauno ražošanas ciklu, lai modernizētu ražošanu, palielinātu konkurētspēju un izpildītu Eiropas vides prasības. Pēc modernizācijas rūpnīcā sāks darboties elektroloka krāsnis.

Kopā ar finanšu ministru Liepāju apmeklēja arī ekonomikas ministrs Artis Kampars.

Turpmāk ministrs plāno apmeklēt arī citus Latvijas reģionus, lai uz vietas iepazītos ar to attīstību.


Informāciju sagatavoja:
Aleksis Jarockis
Finanšu ministra preses sekretārs
Tālr. 67083994
[email protected]

Dalies ar ziņu