Skip to main content

Vilks: pēc trīs mēnešu pārtraukuma apstrādes rūpniecībā atkal pozitīvi pieauguma tempi

Šā gada februārī pēc trīs mēnešu pārtraukuma apstrādes rūpniecībā atkal vērojami pozitīvi pieauguma tempi. Salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem apstrādes rūpniecība ir pieaugusi par 1,5%. Šajā laika posmā par 6,6% pieaugusi arī elektroenerģijas un gāzes apgādes izlaide, bet ieguves rūpniecībā ir vērojams kritums par 4,4%, kā rezultātā rūpniecības izlaide kopumā augusi tikai par 0,5%. Salīdzinājumā ar pagājušā gada februāri rūpniecība kopumā pieaugusi par 9,6%, bet apstrādes rūpniecība par 13,3%.

No apstrādes rūpniecības apakšnozarēm šā gada februārī metālu ražošana pieauga par 15,6%, apģērbu – 14,1%, bet gumijas un plastmasas – 11,5%. Turpretī samazinājās farmaceitisko preparātu ražošana par 11,9% un citu transportlīdzekļu ražošana par 63%.

„Pozitīvi, ka apģērbu ražošanas apjomi pieaug jau vairākus mēnešus pēc kārtas un tie vairs tikai par 6-10% atpaliek no pirmskrīzes līmeņa. Metāla un farmaceitisko preču ražošanas apjomu izmaiņu pamatā ir īstermiņa svārstības mēneša ietvaros un to izlaide kopumā saglabājas nemainīgi augstā līmenī. Savukārt nelabvēlīgie laika apstākļi negatīvi ietekmēja kuģubūvi, kas noteica straujo citu transportlīdzekļu ražošanas apjomu kritumu šā gada februārī. Aukstais laiks pozitīvi ietekmēja siltumenerģijas ražošanu un februārī tika sasniegts vēsturiski augstākais izlaides apjoms elektroenerģijas un gāzes apgādē,” skaidro finanšu ministrs Andris Vilks.

Tuvākajos mēnešos sagaidāms, ka rūpniecības izlaides apjomi turpinās pieaugt. Saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes publicētajiem konjunktūras rādītājiem, šā gada martā atkal uzlabojies rūpniecības konfidences līmenis un turpina pieaugt uzņēmēju novērtējums par gaidāmo ražošanas aktivitāti tuvākajos trijos mēnešos. Paredzams, ka, mazinoties bāzes efektam, saglabāsies mēreni gada pieauguma tempi.


Informāciju sagatavoja:
Baiba Melnace
Komunikācijas nodaļas vadītāja
Tālr. 67083850
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu