Skip to main content

Vilks tikās ar Azerbaidžānas nodokļu ministru Fazilu Mammadovu

Pirmdien, 17. janvārī, Azerbaidžānas Republikas Prezidenta oficiālās vizītes Latvijā ietvaros finanšu ministrs Andris Vilks tikās ar Azerbaidžānas nodokļu ministru Fazilu Mammadovu (Fazil Mammadov). Abas amatpersonas pārrunāja Latvijas un Azerbaidžānas nodokļu politikas, ēnu ekonomikas apkarošanas jautājumus, prioritātes nodokļu administrēšanas jomā, kā arī turpmāko sadarbību starp abām valstīm.

„Finanšu ministrijai nodokļu jomā ir divas galvenās prioritātes: ēnu ekonomikas apjoma mazināšana un uzņēmējdarbības vides uzlabošana, samazinot administratīvo slogu. Mēs orientējamies uz ciešu sadarbību ar valdības sociālajiem un sadarbības partneriem, veicinām brīvprātīgu nodokļu nomaksu, kā arī mobilizējam resursus, lai nodrošinātu valsts ieņēmumu izpildi. Mūsu mērķis ir efektīvāka nodokļu sistēma, ar to saprotot plašāku nodokļu bāzi, bet zemākas likmes. Tas nozīmē – nodokļus maksā visi, bet toties maksā mazāk,” tiekoties ar savu kolēģi, uzsvēra finanšu ministrs Andris Vilks.

Vilks arī aicināja Mammadovu iepazīties ar Latvijas pieredzi ekonomikas pārstrukturēšanā un izteica atbalstu Azerbaidžānas likumdošanas un Eiropas Savienības direktīvu harmonizēšanai, kas palīdzētu Azerbaidžānai attīstīt ekonomisko sadarbību ar ES dalībvalstīm.

Tikšanās laikā F. Mammadovs uzsvēra, ka viņa valsts lielu vērību pievērš nodokļu maksātāju tiesiskās apziņas stiprināšanai, tāpēc Azerbaidžānas skolēnu izglītības programmās kā obligātas ir iekļautas tēmas par biznesa vadību, valsts budžeta veidošanas un nodokļu sistēmas principiem.

Puses arī pārrunāja konkrētu nodokļu (pievienotās vērtības nodokļa un nekustamā īpašuma nodokļa) veidošanas principus un atšķirības starp abām valstīm, kā arī apmainījās viedokļiem par tālākās sadarbības attīstības iespējām ES kontekstā.

Puses atzinīgi novērtēja līdzšinējo divpusējo sadarbību, kā arī tikšanās beigās apmainījās ar piemiņas dāvanām.

Jāatgādina, ka šodien arī tika parakstīts līgums starp Latvijas Republikas Valsts ieņēmumu dienestu un Azerbaidžānas Republikas Nodokļu ministriju par savstarpēju administratīvo sadarbību un informācijas apmaiņu nodokļu jomā.

Foto no tikšanās


Informāciju sagatavoja:
Aleksis Jarockis
Finanšu ministra preses sekretārs
Tālr. 67083994
[email protected]

Dalies ar ziņu