Skip to main content

Rīgas budžetu 2012. gadam jāsāk veidot „no nulles”

Politisko partiju apvienības „Vienotība” Rīgas domē (RD) pārstāvēto partiju Jaunais laiks un „Pilsoniskā savienība” deputāti šodien tiekas ar Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu, lai pārrunātu ar pašvaldības darbu saistītos jautājumus.

Tikšanās laikā opozīcijas deputāti pieprasīs Rīgas pilsētas pašvaldības 2012. gada budžetu izstrādāt „no nulles”, kas vienlaikus nozīmētu gan pašvaldības funkciju pārvērtēšanu un strukturālas reformas, gan finanšu līdzekļu ekonomiju, gan arī padarīs Rīgas pašvaldības darbu efektīvāku un pieejamāku iedzīvotājiem.

JL un PS deputāti jau vairākkārt norādījuši, ka Nila Ušakova vadītā dome strauji iztērējusi visus iepriekšējo gadu uzkrājumus un 2011. gada beigās pašvaldības naudas līdzekļu atlikums nespēs segt pat tos izdevumus, kas vajadzīgi uzņemto saistību izpildei.

Lai mazinātu korupcijas riskus pašvaldībā plānots pārrunāt lēmējvaras un izpildvaras nodalīšanu, paredzot, ka pašvaldībai piederošajās kapitālsabiedrību valdēs un padomēs netiks iecelti Rīgas domes deputāti. Tāpat arī RD opozīcija pieprasīs atjaunot pretkorupcijas komisiju.

Opozīcijas deputāti pārrunās arī ar izglītību saistītus un citus pašvaldības darba jautājumus.

Šī sasaukuma laikā JL deputāti tiksies ar domes priekšsēdētāju otro reizi, bet PS deputātus mērs uzklausīs pirmo reizi.

Dalies ar ziņu