Skip to main content

Kariņš kļuvis par vienu no galvenajiem ES enerģētikas infrastruktūras ziņojuma sagatavotājiem

Eiropas Parlamenta (EP) uzsācis darbu pie ziņojuma par Eiropas Savienības (ES) enerģētikas infrastruktūras attīstību līdz 2020. gadam. EP deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība, ETP) kļuvis par vienu no galvenajiem ziņojuma “Enerģētikas infrastruktūras prioritātes 2020. gadam un pēc tam. Projekts integrētam enerģētikas tīklam.”sagatavotājiem jeb līdzziņotāju.

„Šī ziņojuma izstrāde ir nozīmīgs solis Latvijas enerģētikas tirgus izolētības mazināšanai. Tā rezultātā krietni samazināsies mūsu valsts energoatkarība, kā arī pavērsies plašākas vietējo enerģētikas ražotāju eksporta iespējas. Savukārt patērētājiem tas nozīmē drošākas un ilgtermiņā lētākas piegādes,” uzsver Krišjānis Kariņš.

Eiropas mēroga enerģētikas infrastruktūras izveidošana ir priekšnosacījums, lai ES sasniegtu savus mērķus: izveidotu vienotu enerģētikas tirgu un palielinātu atjaunojamās enerģijas īpatsvaru. ES ir apņēmusies līdz 2020. gadam par 20% samazināt CO2 izmešus, par 20% palelināt atjaunojamo resursu īpatsvaru kopējā enerģētikas patēriņā un par 20% palielināt energoefektivitāti. Lai sasniegtu šos mērķus līdz 2020. gadam plānots investēt aptuveni vienu triljonu eiro ES enerģētikas sistēmā. Paredzēts, ka lielākā daļa no nepieciešamajiem līdzekļiem nāks no privātā sektora.

Krišjānis Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā, kā arī īpašajā Finanšu, ekonomikas un sociālās krīzes komitejā.


Informāciju sagatavoja:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr.: + 371 29484828
[email protected]
www.karins.lv

Dalies ar ziņu